Průběh utkání byl jako na houpačce. Úvodní třetinu gólem Kotaly v 8. minutě ovládly Vítkovice, v další byla úspěšnější domácí Kometa. Ostravského brankáře Klimeše během sedmi minut postupně překonali Cingel se Zaťovičem, ale na 2:2 vzápětí srovnal Bukarts. Brnu vrátil vedení Moses, jenže mu vydrželo jen půl minuty. Těsně před sirénou předvedl pevné nervy kapitán Ridery Lakatoš – 3:3.

Patrik Zdráhal se vrátil do mateřských Vítkovic.
K návratu do Vítkovic ho přesvědčil majitel. Zdráhal: Chci hrát. Co Švédsko?

Rozhodnutí padlo ve třetí třetině. Necelých šest minut před koncem využil přesilovku Krieger a svým gólem zajistil Vítkovicím druhou výhru v této sezoně na ledě soupeře. Ostravané tak navázali na domácí páteční vítězství s Libercem (5:2).

„Jsou to pro nás dvě cenné výhry a důležitých šest bodů. Máme se od čeho odpíchnout,“ radoval se kapitán Dominik Lakatoš, který se postaral o závěrečnou tečkudo prázdné brněnské branky. „Ve druhé třetině jsme měli výpadek, ale dokázali jsme si se vším poradit a vyhráli jsme,“ usmíval se autor dvou vítkovických gólů.

Zápas 11. kola MSFL Baník Ostrava B - Znojmo 1:1, který se hrál 15. října na Bazalech.
Podívejte se: Baník ustál drama na Bazalech, neprohrál ani se Znojmem

Hokejová extraliga – 11. kolo:

Kometa Brno – HC Ridera Vítkovice 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 28. Cingel (Ščotka, Moses), 35. Zaťovič (Vincour), 40. Moses (Cingel, Okál) – 8. Kotala (Percy, Kalus), 35. Bukarts (Percy, Grman), 40. Lakatoš (Raskob, Zdráhal), 54. Krieger (Percy, Mueller), 59. Lakatoš. Rozhodčí: Ondráček, Vrba – Rampír, Blažek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 27:31. Diváci: 6847.

HC Kometa Brno: Furch – Ščotka, Lintuniemi, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, Kaňák – Moses, Cingel, Okál – Zbořil, Marcinko, Kohout – Horváth, Holík, Zaťovič – Boltvan, Vincour, Jenyš. Trenéři: Modrý, Otoupalík a Horáček.

HC Vítkovice Ridera: Klimeš – Grman, Percy, Raskob, Mikuš, Prčík, Gewiese, Stehlík – Mueller, Krieger, Bukarts – Lakatoš, Chlán, Zdráhal – Kalus, Claireaux, Kotala – Krejsa, Dej, Fridrich. Trenéři: Holaň, Šimíček a Trnka.