K situaci okolo svého klíčového obránce se ve čtvrtek dopoledne na klubovém webu a v tiskové zprávě vyjádřil generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr.

„Vnímáme už delší dobu spekulace v obci fanoušků a vnímáme i informace, se kterými přišly různé servery – ty dokonce pracují s citacemi, které jsem já nikdy veřejně neřekl. Současná situace je ta, že jsme na pohyb kolem Marka Hrbase reagovali příchodem dvou obránců,“ poukázal Petr na posily v podobě Blaže Gregorce a Jaroslava Mrázka a přiznal, že Amur Chabarovsk z nadnárodní KHL Hrbase kontaktoval a klub je s hráčem domluvený na podmínkách smlouvy.

„Mezi sebou. Základním předpokladem celé akce ale je, že Marek Hrbas má ve smlouvě klauzuli umožňující odchod do zahraničí a bez jejího splnění nemůže být celá věc realizována,“ upozornil Petr.

„My samozřejmě na jedné straně máme radost, když v našem týmu vyroste hráč, o kterého je zájem ze zahraničí a jak už jsem dříve říkal, není v našem zájmu rozvoj hráčů brzdit, čili stejně jako v případě Kloka a jiných nemáme v plánu nějak možnost hráče odejít do zahraničí hatit. Současná situace je ale taková, že Marek Hrbas je dohodnut s Amurem Chabarovsk, ale základním předpokladem jeho odchodu je naplnění podmínek klauzule ve smlouvě s námi,“ zopakoval Jakub Petr.

„Proto jsme se k situaci nijak nevyjadřovali, protože dokud není vše dotaženo, nemá to smysl a není to naším záměrem ani nyní a nebylo ani v minulosti, ani nebude v budoucnu,“ vysvětlil Petr.

Zároveň potvrdil, že zranění kotníku z utkání v Karlových Varech, které klub udává jako důvod Hrbasovy absence v posledních zápasech extraligy, platí.

„Není v tom nic jiného. Tímto chceme zamezit všem spekulacím a negativním reakcím z fanouškovské obce a chceme se nadále už jen plně soustředit na extraligové zápasy a na práci, která nás všechny čeká. Ocenili bychom, kdyby se i fanoušci a ostatní soustředili na náš společný cíl taktéž, abychom měli na naši práci klid a mohli s aktuálním, jedním z nejmladších kádrů v extralize, odvádět odpovídající výkony,“ uzavřel Jakub Petr.