Ostravané tak na druhém nejstarším turnaji v Evropě obsadili poslední šesté místo.

„První třetina byla nemastná neslaná, oba týmy si držely defenzivní stránku věci, ale od druhé jsme převzali otěže a byly tam věci, které chceme vidět. Navázali jsme na zápas Popradem, ale opět jsme se dostali do fáze, kdy si ve druhé třetí třetině vytváříme vyložené šance, které lepší týmy rozhodují. A když branky nebudeme dávat, body získávat také nebudeme,“ řekl pro klubový web kouč Jakub Petr, jehož celek už za dva týdny začne na ledě Pardubic extraligovou sezonu.

Posledním zápasem přípravy tak bude páteční duel proti slovenskému Trenčínu v Ostravar Aréně.

HC Vítkovice Ridera – HC Košice 1:2 SN (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0)

Branky: 34. Kucsera (Mahbod) – 50. Haščák (Šedivý, Suja), rozhodující nájezd Kafka. Rozhodčí: Vyloučení: 5:5, navíc Schleiss (VIT) a Nagy (KOS) 10 minut osobní trest a 5 minut a do konce utkání za shození rukavic. Využití: 0:1. Diváci: 132.

Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Šidlík, Černý, Výtisk, Trška, D. Krenželok – D. Květoň, Roman, Zdráhal – Olesz, Lev, Schleiss – Szturc, Mahbod, Dej – Kurovský, Š. Stránský, Pytlík – Kucsera.

Košice: Habal – Lenďák, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Jokeľ, Michalčin – Netík, Brophey, P. Kafka – Nagy, Krajňák, Šoltés – Haščák, Galamboš, Suja – Žitný, Klíma, Petráš.