Domácí na nic nečekali a hned od první vteřiny se do svého soupeře pustili, což jim vyneslo bleskové góly Jakuba Kotaly a Dominika Lakatoše. Navíc nemuselo zůstat jen u nich, dál byl ale Kacetl nepřekonatelný. Třinec se postupně dostal do hry, gólman Klimeš se měl co ohánět a do 18. minuty odolával.

Fanoušci Baníku Ostrava Vojtěch Červenka (vlevo) a Vojtěch Liška se zúčastnili části soustředění v tureckém Beleku.
VIDEO: Fanoušci Baníku v Beleku: Zážitek na celý život. Spíše titul, či stadion?

Pak poprvé v přesilové hře skóroval Roman, který na svůj úspěch navázal i po přestávce, kdy vyrovnal. Opět v početní převaze. Třinec si poté vytvořil tlak, Klimeš se několikrát výborně zasáhl, ale vítězné trefě nezabránil on, ani trenérská výzva, když mu Nestrašil vysunul puk zpod betonu.

Ještě do pauzy navíc navýšili náskok skvělou tečí a přesnou ranou Jeřábek, respektive Hrehorčák, a i když se hala v poslední vteřina radovala ze snížení, tak marně. Petr Chlán se prosadil až po uplynutí hracího času. Naděje na jakýkoliv zvrat pak domácím vzal šestý gól Hudáčka.

Trenér Baníku Ostrava Pavel Hapal.
Kouč Hapal o sestavě Baníku pro start ligy: Na 90 procent máme jasno. Co posily?

Trenéři Pavel Trnka (Vítkovice) a Zdeněk Moták (Třinec) hodnotí nedělní derby:

Zdroj: David Hekele

Vítkovice Ridera – Oceláři Třinec 2:6 (2:1, 0:4, 0:1)

Branky a nahrávky:2. Kotala (Šoustal, Krieger), 3. Lakatoš (Ri. Bukarts) – 18. M. Roman (M. Růžička, J. Jeřábek), 28. M. Roman (M. Růžička, Voženílek), 33. Nestrašil (Voženílek, J. Jeřábek), 38. J. Jeřábek (M. Roman, Adámek), 40. Hrehorčák (Nedomlel, Dravecký), 43. L. Hudáček. Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 9623.

Vítkovice: Klimeš (41. Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš, L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek – Ri. Bukarts, Chlán, Lakatoš – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal – Ro. Bukarts, Krieger, Peterek – Kotala, Claireaux, Šoustal. Trenéři: Trnka, Veber, Šimíček.

Třinec: Kacetl – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, J. Jeřábek, Polášek, Adámek – Voženílek, Nestrašil, M. Růžička – L. Hudáček, Vrána, Kurovský – M. Roman, Holinka, Hrehorčák – Dravecký, Čacho, Haas. Trenéři: Moták a Országh.