Po čtyřech prohrách v řadě a špatném úvodu sezony se příznivci rozhodli dát nelibost najevo. Slušně, kultivovaně. „Děkuji ze srdce všem našim věrným a skvělým fanouškům, že nadále stojí za klubem a týmem i v tomto, pro nás nevydařeném, vstupu do extraligové sezony. Cením si tohoto přístupu a do posledního slova a puntíku souhlasím a podepisuji vzkaz, který nám fandové poslali,“ reagoval pro klubový web šéf klubu Aleš Pavlík s tím, že věří, že si trenéři i mužstvo vezme tato slova k srdci.

Vzkaz fanoušků Vítkovic do kabiny.
Vzkaz fanoušků Vítkovic do šatny: Stojíme za vámi, ale bojujte! Co na to šéf?

„Byl jsem překvapený, ale fanoušky chápu. Ani my nejsme spokojeni se vstupem do sezony, ale jediné, co můžeme dělat, je pracovat a makat. Jít zápas od zápasu,“ uvedl trenér Miloš Holaň.

V první třetině pak fans roztáhli v kotli choreografii. „Vítěznou kaši? 3 body!“ stálo u podobizny známého kuchaře Zdeňka Pohlreicha. Snaha se hráčům upřít nedala, šance byly, a byť ztratili vedení a ve třetí čísti prohrávali už od dva góly, nezabalili to. V přesilovkách vyrovnali Bukarts s Chlánem. Lotyšský útočník pak trefil i rozhodující branku v prodloužení.

„Měli jsme vynikající vstup do utkání, spoustu šancí, ale nedáme z toho gól, to je problém. Šli jsme do vedení, ale možná ani ne během minuty jsme dostali dva góly. To je chyba, to se nesmí stávat a hráči si to musí uvědomit, i když jsou v těžké situaci. Neříkám, že ne,“ hodnotil Miloš Holaň.

Hokejisté Vítkovic (v bílém) v utkání 7. kola extraligy proti Olomouci.Hokejisté Vítkovic (v bílém) v utkání 7. kola extraligy proti Olomouci.Zdroj: Deník/Petr Kotala

Utkání 10. kola první fotbalové ligy: SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava, 30. září 2023, Olomouc. Fanoušci Baníku.
Baník vládl v Olomouci na hřišti i v hledišti. Podívejte na bílé peklo i oslavu

Hosty mrzela disciplína. Obdrželi celkem pět menších trestů a obránce Jan Švrček byl vyloučen do konce zápasu. Vítkovice ve početních výhodách skórovaly třikrát. „V první třetině měly Vítkovice spoustu šancí, tam byl Kuba Sedláček vynikající a jen díky němu to bylo 0:0. Ve druhé třetině jsme se zlepšili a vedli jsme, ve třetí už 3:1, ale nepochopitelnou nedisciplinovaností jsme přišli o dva body,“ kroutil nechápavě hlavou trenér Olomouce Jan Tomajko. „Zase musím říct, že po těch předchozích třech prohrách máme alespoň bod, takže vše negativní není,“ doplnil.

„Za stavu 1:3 těžká situace, hlavy dole, psychika na nic, není to jednoduché, ale nedisciplinovanost soupeře nám pomohla,“ přiznal na závěr vítkovický kouč Miloš Holaň.

Trenér Baníku Ostrava Pavel Hapal.
Kouči Baníku to v Olomouci svědčí: Vždy se mi tu hrálo dobře. Boula? Otázka času

Vítkovice Ridera – HC Olomouc 4:3 PP (0:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 29. Chlán (Percy, Lakatoš), 50. Bukarts, 54. Chlán (Raskob), 63. Bukarts (Percy) – 36. Navrátil (Macuh, Ondrušek), 37. Menšík (Rašner, Anděl), 45. Macuh (Chmielewski, Klimek). Rozhodčí: Mrkva, Stano – Hlavatý, Rampír. Vyloučení: 0:5, navíc Švrček (Olomouc) 5 minut a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 5009.

Vítkovice: Klimeš – Percy, Grman, Mikuš, Raskob, Gewiese, Stehlík – Bukarts, Chlán, Mueller – Fridrich, Krieger, Lakatoš – Káňa, Claireaux, Kalus – Dej, Kotala, Lednický. Trenéři: Holaň a Philipp.

Olomouc: Sedláček – Ondrušek, Černý, Švrček, Škůrek, Rašner, Sirota, Řezníček – Kusko, P. Musil, Orsava – Kunc, Knotek, Navrátil – Chmielewski, Macuh, Klimek – Anděl, Menšík, Kucsera. Trenéři: Tomajko a Petrovický.