Klub si od změn slibuje impulz. Cílem je restart týmových výkonů, zlepšení výsledků a posun tabulkou směrem vzhůru.„Pořád věříme cestě, kterou jsme si ve Vítkovicích nastavili, proto má nadále Miloš Holaň plnou důvěru. Po nedělním zápase v Plzni jsme ale věděli, že musíme něco změnit,“ popsal na klubovém webu majitel vítkovického klubu Aleš Pavlík.

Prvním krokem je tak dílčí změna v trenérského štábu.

„Věřím, že po této změně si Miloš Holaň, celý realizační tým, tak zejména hráčský kádr uvědomí, že jen na nich samotných bude záležet, zda tento krok bude první a poslední, a nebo bude prvním z mnoha dalších. Všichni se musí vrátit k pokoře, k přístupu, k bojovnosti a touze po vítězství a úspěchu. I když to bude bolet!“ prohlásil jednoznačně Pavlík poukázáním na to, co zdobilo tým v minulé úspěšné sezoně.

Hokejisté Vítkovic prohráli v Plzni 0:1.
OBRAZEM: Co je s Vítkovicemi? V Plzni nedaly ani gól a propadly se na dno

„Letos to v týmu bohužel nevidím a nejsem sám. Nevidí to ani naši skvělí fanoušci, nevidí to ani naši partneři. Týmu pořád věřím a doufám, že si uvědomí všichni do jednoho, zdůrazňuji všichni do jednoho, že jen tvrdá práce nás vrátí zpátky do hry o vyšší příčky v tabulce,“ dodal Aleš Pavlík.

Radek Philipp ve Vítkovicích jako takových končit nemusí, dostal nabídku na práci u mládeže.