Autor vítězné branky se z úspěchu neradoval. „Jsem rád, že to tam padlo, ale ve Vítkovicích jsem v áčku začínal, respektuji klub. Dopředu jsem věděl, že se nebudu radovat,“ řekl Kurovský. „Vítkovice chtěly srovnat, tak to asi víc otevřely a to hrálo v náš prospěch. Těch šancí jsme chtěli využít,“ dodal ke třetí třetině.

„Padesát minut slušných, ale ke konci nám to napadalo. Proč? Kdybych to věděl, nestalo by se to,“ povzdechl si útočník Ondrej Šedivý, který s Aaronem Berishou vypomáhal týmu zasaženému marodkou z prvoligové Poruby.

Fanoušci při derby Vítkovice - Třinec (3. listopadu 2023).
VIDEO: Derby v Ostravě! Plný kotel Třince, fanoušci Vítkovic děkovali Holaňovi
Zdroj: David Hekele

„Ujeli nám dva na jednoho, pak teč, pak zase dva na jednoho… Zbytečné góly,“ kroutil hlavou Šedivý, jemuž tak start za Vítkovice po osmi letech zhořkl. „Člověku se vybaví vzpomínky, když tu byl, pak to opadlo,“ přiznal.

„Neskutečné,“ nechápal chyby v závěru asistent trenéra Jiří Veber. „Nabídli jsme jim neuvěřitelný počet ztrát, které oni využívali. S takto silným soupeřem se to nemůže stát, jestli chceme uspět,“ byl si vědom.

„Důležité bylo, že po vyrovnaní na 3:3 jsme zareagovali, dali gól a už jsme si to pohlídali,“ těšilo hostujícího kouče Vladimíra Országha, jehož tým podeváté v řadě bodoval.

Pochod fanoušků Baníku Ostrava před utkáním se Zlínem (23. září 2023).
Fans Baníku půjdou před derby Karvinou. Bývalý kapitán: V černém a šály s sebou!
Zdroj: David Hekele

Duel z tribuny sledovali s přítelkyněmi fotbalisté Baníku Ostrava Ewerton a Tomáš Rigo, stejně jako již bývalý kouč domácích Miloš Holaň, na něhož si svou choreografií vzpomněli fanoušci. „Jsme zklamaní, že jsme je nepotěšili,“ hlesl jen Jiří Veber.

Vítkovice Ridera – Oceláři Třinec 3:6 (1:1, 0:1, 2:4)

Branky a nahrávky: 5. Dej (Krejsa, Zeleňák), 41. Mueller (Mikuš, Machovský), 48. Mueller (Raskob, Mikuš) – 3. Pánik (Kundrátek), 30. Daňo (M. Růžička, J. Jeřábek), 48. Nestrašil, 51. Kurovský (Smith, Čacho), 54. Voženílek (Pánik, M. Růžička), 55. Hudáček (Daňo, Nestrašil). Rozhodčí: Šír, Obadal – Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 9833 (vyprodáno).

Vítkovice: Machovský (55. Klimeš) – Mikuš, Raskob, Percy, Zeleňák, Gewiese, L. Kovář, Prčík – Bukarts, Chlán, Mueller – Kalus, Krieger, Lakatoš – Fridrich, Berisha, Šedivý – Krejsa, Dej, Lednický. Trenér: Trnka, Šimíček a Veber.

Třinec: Mazanec – Smith, Marinčin, Polášek, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Nedomlel – Pánik, Voženílek, M. Růžička – Nestrašil, Hudáček, Daňo – M. Roman, Vrána, Hrehorčák – Dravecký, Čacho, Kurovský. Trenéři: Motak a Országh.