Od úterního večera měli Ostravané jistotu účasti, nevěděli však s kým se utkají. Během středečního programu létaly Vítkovice průběžnou tabulkou nahoru a dolů, nakonec se usadily na deváté příčce, takže jejich sokem se stal osmý tým – Lahti Pelicans.

Hokejisté Vítkovic v závěrečném zápase základní části Ligy mistrů v Německu porazili Ingolstadt a postoupili do šestnáctičlenného play-off. Fotogalerie je z domácího utkání s EHC Biel-Bienna.
Hokejisté Vítkovic v Německu smetli Ingolstadt a jsou v play-off Ligy mistrů

Finové v základní části Vítkovice porazili 4:0. Kromě toho vyhráli v Rouen (8:3), v Bolzanu (4:3pp), v Salcburk (5:1), naopak padli doma s Växjö (1:5) a Třincem (1:3).

I Oceláře, kteří obsadili dvanáctou pozici, čeká severský soupeř. Švédská Skellefteå AIK ve skupině porazila Salcburk (4:0), vyhrála v Tampere nad Tapparou (5:3), v Košicích (2:1) i Innsbrucku (4:2), naproti tomu padla doma s Pardubicemi (3:4) a Rouen (0:1).

Zápas 6. kola základní části Ligy mistrů Oceláři Třinec - Aalborg 4:0, který se hrál 18. října 2023 ve Werk Areně.
Podívejte se: Český mistr převálcoval šampiona z Dánska a slaví postup

Mužstvo Zdeňka Motáka tak napravilo horší vstup do soutěže. „Je rozdíl hrát Ligu mistrů v létě, když nejste rozehraní. Pro týmy se staršími hráči, jako jsme my, je to těžší. Postupem času se do toho dostáváme a zápas od zápasu jsme lepší. Doufám, že tahle tendence tak půjde dál a bude to ještě lepší a lepší. Chceme jít co nejdál," řekl útočník Libor Hudáček.