Vítkovice vyhlásily opět útok na nejvyšší příčky. Odpovídají tomu posily, letní příprava i fakt, že se z velké části sází na úspěšný tým z minulé sezony. A fanoušci přicházeli do haly v dobré náladě. „Vyhrajem a rozjedem se,“ doufal jeden z nich.

Bylo by zajímavé znát jeho rozpoložení o asi 45 minut později. Zatímco domácí byli téměř neškodní, Energie válela. Teč Grígera, přesilovky Švéda nesoucího slavné příjmení Lukase Zetterberga, a vteřinu před sirénou trefa Rachůnka. „Buď to bude velký debakl, nebo velký obrat,“ shodovali se o pauze dva fandové u bufetu.

Chvíli si mohl dělat naděje na to druhé. Vítkovičtí trenéři změnili brankáře, proházeli útoky, hráči na ledě zabrali, Kalus s Percym snížili a Frodl se měl co ohánět, aby neinkasoval vícekrát. Rozlet ale uťali ve třetí třetině Rachůnek s Hladonikem.

„Měli jsme výborný nástup, potrestali jsme vítkovické chyby a podle toho se zápas vyvíjel. Ve druhé třetině jsme je pustili do hry, naštěstí jsme to ukopali a Dominik nás podržel,“ řekl útočník Západočechů Tomáš Rachůnek.

Trenér Vítkovic Miloš Holaň neskrýval zklamání. „Musím poděkovat fanouškům, že zůstali až do konce, protože nastoupilo mužstvo profesorů. Tak se to s námi vezlo od prvního gólu. Horší třetinu jsme ještě neodehráli,“ hodnotil. „Utkání mohl zamotat gól na 3:4, ale nepodařilo se, místo toho jsme hned inkasovali a hlavy šly dolů,“ dodal Holaň.

Vítkovice Ridera – Energie Karlovy Vary 2:6 (0:4, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 22. Kalus (Fridrich), 29. Percy (Mueller, Lakatoš) – 6. Gríger (Hladonik, Kangasniemi), 12. Zetterberg (Plutnar, Černoch), 17. Zetterberg (Černoch, O. Beránek), 20. Rachůnek (Kangasniemi), 41. Rachůnek (Gríger, Kangasniemi), 55. Hladonik (Plutnar, Zetterberg). Rozhodčí: Mrkva, Kika – Axman, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:3. Diváci: 5325.

Vítkovice: Machovský (21. Klimeš) – Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Gewiese, Stehlík, L. Kovář – Bukarts, Krieger, Mueller – Káňa, Chlán, Lakatoš – Fridrich, Claireaux, Kalus – Kotala, Dej, Lednický. Trenéři: Holaň a Philipp.

Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Havlín, Dlapa, Pulpán, Huttula, Stříteský, Mikyska – Hladonik, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Zetterberg – Koffer, Kofroň, O. Procházka. Trenéři: Bruk a Skuhravý.