Aktivní Ostravané přitom pohnuli skóre jako první, když odvážný průnik zakončil gólem Dej. Kořenář se pak ještě párkrát zapotil, ale gólově to bylo vše. Nedlouho poté Sparta poprvé nachytala Machovského v nedbalkách, když mu propadla střela Chlapíka.

Navíc hned v úvodu druhé části se prosadil Kempný, na něhož navázal v přesilové hře Sobotka, u jehož zásahu opět neměl Machovský čisté svědomí. A pak znovu Chlapík. Zatímco Spartě tam spadlo kdeco, Vítkovice i přes množství nadějných momentů skóre nejenže nezvrátily, ale ani se k tomu nepřiblížily.

A to platilo i pro třetí dvacetiminutovku, do níž nastoupil ve vítkovické brance Lukáš Klimeš. Trefy, která by dění na ledě zdramatizovala, se ale více než sedm tisíc diváků v Ostravar Aréně nedočkalo včas. V závěru sice skóroval Fridrich, ale už bylo pozdě. Fanoušky tak dostala do varu o chvíli dříve alespoň úspěšná bitka Dominika Lakatoše s Petrem Hauserem. Ridera tak padla i ve čtvrtém vzájemném klání v sezoně.

Ohlasy trenérů:

Zdroj: David Hekele

Vítkovice Ridera – Sparta Praha 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Dej, 60. Fridrich (Raskob, Vondráček) – 10. Chlapík (O. Najman), 21. Kempný (Řepík, Chlapík), 33. Sobotka (Kempný), 40. Chlapík. Rozhodčí: Hradil, Mejzlík – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:2, navíc Lakatoš (Vítkovice) a Hauser (Sparta) 5 minut. Využití: 0:1. Diváci: 7382.

Vítkovice: Machovský (41. Klimeš) – Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Auvitu, L. Kovář, R. Jeřábek – Kalus, Chlán, Lakatoš – Fridrich, Barinka, Peterek – Bukarts, Krieger, Dej – Vondráček, Claireaux, Šoustal. Trenéři: Veber a Šimíček.

Sparta: Kořenář – Krejčík, Mikliš, Kempný, T. Tomek, Pavlák, Irving – P. Kousal, Sobotka, Řepík – O. Najman, Horák, Chlapík – Buchtele, Konečný, Sihvonen – Mužík, M. Vitouch, Hauser. Trenéři: Gross a Hořava.