Ostrava – Soupeře načal rychlými direkty. A ten už se z nich neoklepal. Hokejový útočník Vítkovic David Květoň v závěru první třetiny úterního zápasu 3. kola extraligy se Spartou během 78 vteřin dvěma góly nastartoval svůj tým k velké výhře 6:1. Devětadvacetiletý rodák z Nového Jičína, který přišel do ostravského klubu loni z Chomutova, se nakonec radoval z hattricku. Na led po jeho třetí brance přiletělo i několik kšiltovek. „Fakt? Tak to je super, toho jsem si ani nevšiml. Já je ale moc nenosím,“ usmíval se Květoň.

Ostravané ukázali svou sílu. Pražany téměř do ničeho nepustili a oslavili nejvyšší domácí výhru nad Spartou v samostatné české lize. „Výsledek 6:1 vypadá pro Spartu dost krutě. Ona kvalitu určitě má. My ale hráli hlavně to, co jsme chtěli. Tedy to, co nám trenéři před utkáním řekli. Byl to super výkon od celého týmu. Všem klukům bych chtěl za to, co jsme předvedli, poděkovat,“ řekl Květoň. „Takhle se chceme prezentovat. Musíme být ale pokorní. Každý zápas nebudeme dávat šest gólů,“ dodal David Květoň.

HLASY TRENÉRŮ:

Pavel Trnka (trenér Vítkovic): „Byli jsme si vědomi toho, jak kvalitní soupeř k nám přijíždí. Podle toho jsme stanovili taktiku, kterou kluci do puntíku plnili. Měli výborný pohyb, což je věc, kterou se chceme letos prezentovat. Jsme rádi, že jsme to utkání zvládli. Mrzí mě jediná věc. Jsem zklamaný z toho, že k nám přijede takový soupeř jako Sparta a v začátku utkání je v hale komorní prostředí. To je zarážející.“

Jaroslav Nedvěd (trenér Sparty): „Přijeli jsme do Ostravy s cílem hrát se zajištěné obrany, což se nám deset minut dařilo. Pak jsme ale dostali gól, začali zbytečně panikařit a v oslabení inkasovali podruhé. Situaci jsme neunášeli, hodně jsme faulovali, všude jsme byli pozdě a to nás frustrovalo. Pak už se hráči začali po ledě potulovat a valilo se to na nás. Přitom nevím proč, vždyť jsme sem jeli po dvou výhrách."

HC Vítkovice Ridera – HC Sparta Praha 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Květoň, 19. Květoň (Dej, Lev), 25. Hrbas (Olesz, Zdráhal), 40. Roman (Tybor), 47. Š. Stránský (Kurovský), 47. Květoň (Roman) – 49. Pavelka (Kalina, Říčka). Rozhodčí: Hradil, Horák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 6427.
Vítkovice: Bartošák – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška – Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Zdráhal – Kucsera, Kolouch, Dej – Kurovský, Š. Stránský, Szturc. Trenéři: Petr a Trnka.
Sparta: Honzík – Zámorský, T. Dvořák, Kalina, Pavelka, Mikuš, Nedomlel – Reichenberg, Vrána, J. Hlinka – A. Kudrna, Pech, Kumstát – Forman, Klimek, Říčka – Saponari, Černoch, Uher. Trenéři: Kalous a J. Nedvěd.