Klíčový byl samotný úvod duelu. Svěřenci trenéra Miloše Holaně prohrávali již po deseti minutách o tři branky. „Byl to extrémně těžký zápas. Soupeř určitě nejkvalitnější, se kterým jsem se kdy setkal. První třetina s námi trochu otřásla, ale kluci to nevzdali a zabojovali jsme o to, aby to nebyla ostuda,“ řekl gólman Vítkovic Lukáš Klimeš.

VÍTKOVICE VE ŠVÝCARSKU:
Fribourg-Gottéron – Vítkovice 4:1 (48. Krieger).
Ajoie – Vítkovice 5:4 v prodl. (7. Krieger, 11. Krejsa, 28. Fridrich, 55. Percy).
Servette Ženeva – Vítkovice 4:1 (48. Krieger).

„Ve Švýcarsku to byla náročná konfrontace. Čeká nás i Liga mistrů, kde budeme hrát s podobně těžkými soupeři. Myslím, že třetí třetina s Ženevou ukázala, že i s takovými silnými protivníky se dá hrát,“ dodal Lukáš Klimeš. Poslední test před vstupem do Ligy mistrů a extraligy sehraje vítkovická Ridera ve čtvrtek 24. srpna na ledě Olomouce.

Příprava ve Švýcarsku (neděle 20. 8. 2023):

Servette Ženeva – HC Vítkovice Ridera 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Karrer, 8. Rod, 10. Manninen (Tanner, Lenström), 26. Manninen (Richard) – 48. Krieger (Bukarts, Percy). Rozhodčí: Wiegand, Ruprecht – Kehrli, Francey. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1.

Vítkovice: Klimeš – Percy, Grman, L. Kovář, Raskob, Gewiese, J. Stehlík, Zeleňák – Bukarts, Krieger, Fridrich – J. Káňa, Claireaux, Lakatoš – Lednický, Dej, M. Kalus – Ślusarczyk, Přibyl, Půček. Trenér: Holaň.

Fribourg - HC Vítkovice Ridera 4:1 (příprava ve Švýcarsku, 15. 8. 2023)
Vítkovice na úvod švýcarského turné padly s Fribourgem. Co řekl kouč Holaň?
HC Ajoie – HC Vítkovice Ridera 5:4 v prodl. (příprava ve Švýcarsku, 16. 8. 2023).
Vítkovice neudržely náskok 3:1, daly si tři vlastňáky. Holaň: nešťastný zápas