„Mrzí nás to, ale hlavy nevěšíme. Byla to z naší strany dobrá partie. Jim se podařilo dát dva góly v přesilovce, nám taky. Bohužel ten rozhodující v ní dali oni v prodloužení a bylo po zápase. Musíme si dát na ty fauly pozor. Oni mají nabitý kádr, v každé pětce mají šikovné hráče. Utkání hodíme za hlavu a připravíme se na další,“ řekl obránce Vítkovic Ivan Baranka.

„Myslím, že jsme začali velmi dobře, určitě v prvních sedmi minutách a šli do vedení. Brno pak dostala do hry přesilovka, tu mají opravdu velice dobrou. Přesilovky byly i z naší strany dobré, oba týmy v nich daly dva góly. My bohužel ten rozhodující v prodloužení dostali. Nálada v kabině samozřejmě nebyla dobrá,“ přiznal útočník Vítkovic Ondřej Roman, který jeden gól dal a na druhý přihrál.

„Na druhé straně jsme si ukázali, že máme šanci, hráli jsme dobře. Byli jsme Kometě minimálně vyrovnaným soupeřem. Musíme se podívat na video, vše si rozebrat, udělat určité korekce a myslím, že budeme připraveni,“ vykládal Roman, který mohl v 53. minutě za stavu 2:2 v početní výhodě výrazně přiblížit Ostravany k vítězství. Proti byl ale Čiliak a jeho bleskový semafor.

„Brno má zkušenější hráče než my a ve druhé třetině se dostalo v pár přesilovkách na koně. Ve třetí třetině jsme zase mohli z nějaké šance rozhodnout my. Bohužel jsme gól nedali, došlo to do prodloužení, ve kterém oni využili přesilovku,“ smutnil Ondřej Roman, kterého ve statistikách předčil brněnský útočník Hynek Zohorna, autor dvou branek.

„Neřekl bych, že je to úleva. Spíše radost. První zápasy jsou vždy důležité a nám se ho dneska povedlo zvládnout,“ řekl Hynek Zohorna. Souboj rozhodl v početní výhodě ranou z levého kruhu Marcel Haščák. „Všichni jsme šťastní. Vítkovice hrály super, bylo to hodně vyrovnané a rozhodly přesilovky. Při hře pět na pět se velké chyby nedělají,“ uzavřel Marcel Haščák.

Vítkovice - Kometa Brno (hlasy trenérů po 1. utkání čtvrtfinále play-off hokejové extraligy)  
Jakub Petr (Vítkovice): „Povedl se nám vstup do zápasu. Tam byly všechny věci, které jsme si představovali. Kometa se pak ale v přesilovce dostala do zápasu a až někdy do poloviny utkání byla lepším týmem. Myslím, že naopak v třetí třetině jsme za delší konec tahali my a byly tam šance, kdy jsme to mohli strhnout na svou stranu. Kometa pak v prodloužení sehrála tu jednu přesilovou situaci velmi dobře a rozhodla. Série je pořád otevřená, přestože prohráváme.“ 

Kamil Pokorný (Kometa): „Myslím, že první dvě třetiny byly vyrovnané. Možná jsme při hře pět na pět byli aktivnější. Domácím vyšla přesilovka v úvodu a hodně nepříjemný pro nás byl moment ze závěru druhé třetiny, kdy Vítkovice srovnaly na 2:2. Možná se to projevilo na hře v třetí třetině, kdy jsme nebyli tak aktivní, jak jsme chtěli. V prodloužení jsme trochu změnili způsob hry, vynutili jsme si jednou povedenou akcí přesilovou hru a tu jsme proměnili. Pro nás je to hodně důležitý bod z hlediska výsledku i psychiky.“

Vítkovice Ridera – Kometa Brno 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Roman (Sloboda, Baranka), 40. Baranka (Tybor, Roman) – 11. H. Zohorna (Mallet, Gulaši), 34. H. Zohorna (Zaťovič, Erat), 71. Haščák (Němec, Holík). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. Diváci: 9028. Stav série: 0:1.
Vítkovice: Bartošák – Klok, Sloboda, Hrbas, Baranka, Výtisk, Trška – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Bartovič, Mahbod, Szturc – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.
Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, J. Hruška, Erat – Zaťovič, Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, Čermák, Haščák. Trenéři: Zábranský, Pokorný a Horáček.