Generální manažer klubu Petr Husička po utkání aktuální zatím situaci nijak nekomentoval.

Jak byste řešili herní krizi Vítkovic vy? Hlasovat můžete
v anketě pod článkem!

Bez bodu

Vítkovice zažívají už měsíc po startu extraligové sezony řádné turbulence. Po pátém kole a čtyřech výhrách za sebou byly jen o skóre druhé, jenomže přišla další a negativní série, a šest kol bez bodového zisku uvrhlo mužstvo Petera Oremuse na opačný pól tabulky před dva nejhorší týmy Zlín a Brno.

„Teď je situace opravdu zlá. Za posledních deset dnů nepracujeme tak, jak máme, proto ty prohry přišly. Hokej je kolektivní hra a za výsledky zodpovídají všichni," řekl novinářům trenér Peter Oremus.

Generální manažer Husička už před zápasem naznačil, že další porážku nehodlá přejít mlčením a bez reakce. Vítkovice až na krátký záchvěv v třetí části navíc proti nováčkovi odvedly bídný výkon. Vedení klubu bylo po zápasu s hráči na dlouhé minuty zavřeno v šatně, ale podle všeho zatím bez konkrétních důsledků.

Šest zápasů v řadě

Oremus odmítl, že by měl před utkáním na krku nůž. „To jsou vnitřní záležitosti. Ale když prohrajete v řadě šest zápasů, je to velmi špatné a všichni cítíme, že se všichni musíme zlepšit," řekl Oremus.
Změny se však s velkou pravděpodobností dostaví. Možná opatření však Husička a spol. musí řešit na dálku po telefonu s prezidentem Františkem Černíkem, který je momentálně ve Spojených státech. „Je potřeba všechno vyhodnotit a najít nějaké východisko. Máme na to celou noc, abychom mohli popřemýšlet," řekl Oremus.

Další informace a ohlasy ke kritické situaci hokejových Vítkovic najdete
v tištěné verzi Moravskoslezského deníku.

Oremus si láme hlavu nad tím, v kterém momentu se jeho tým do současné mizérie propadl. Začala už v sedmém kole nevydařenou třetí třetinou v domácím utkání s Libercem, v níž Vítkovice dostaly tři góly, přišly o náskok 2:0 a ještě jim sudí Mrkva chybně neuznal gól na 3:2.

„Absolutně se na to nechci vymlouvat. Odehráli jsme pak dalších pět špatných zápasů. Na nikoho druhého vinu házet nemůžeme. Musíme zlepšit bojovnost, přístup a podobné atributy. Od toho musíme začít. Impuls byl třeba ten gól na 1:3, kdy se pak začalo bruslit, ale takhle musíme hrát od první minuty," řekl Oremus.

HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Fotogalerie a komentář k 12. kolu hokejové extraligy zde