Utkání v Ostrava Aréně začíná v pátek od 17.30. Následně už v sobotu hrají na půdě německého Adler Mannheim. Tyto dva zápasy rozhodnou, zda se Vítkovice podívají do play-off evropské soutěže.

V pátek na svém ledě přivítají vítěze Kontinentálního poháru IIHF, běloruský tým HK Něman Grodno. Boj o postup ze základní skupiny se smrskl na duel mezi těmito dvěma soky. Oba celky se střetly už v neděli, na běloruské půdě, to Vítkovičtí vyhráli 2:0, jenže sami moc dobře vědí, že jde teprve o první poločas vzájemné bitvy.

„Několikrát jsme si řekli, že nemůžeme být pod domněnkou, že když jsme tam vyhráli dva nula, že to bylo a bude jednoduché. Oni sice hrají venku, ale určitě se z toho slušně řečeno nepodělají. Hráčům jsme připomněli, že nás čeká velmi těžký úkol, který ale chceme zvládnout," říká trenér Ladislav Svozil.

Grodno, které trénuje vítkovickým fanouškům velice dobře známý kouč Miloš Holaň, však nelze podceňovat. Vyprávět by mohl Mannheim, který v Bělorusku prohrál 0:2. "Myslím, že budou hrát stejně jako doma. Budou vycházet ze zajištěné obrany, zkoušet to na brejky. O to bude toto utkání složitější, budeme muset zvládnout přes bránící hráče přejít a neudělat přitom žádnou chybu, kterou by Grodno mohlo potrestat. Kdyby se dostali do vedení, bylo by to dvojnásob těžší," ví Svozil.

Rozhovor s českým trenérem HK Něman Grodno Milošem Holaněm přineseme v pátečním vydání Moravskoslezského deníku…