Do čtvrtfinále mají zase blíž! Hokejisté Vítkovic předvedli ve včerejším druhém utkání předkola play-off proti Plzni velký obrat a po výhře 3:2 v prodloužení jim chybí jediný krok k postupu mezi nejlepší osmičku extraligy. Hrdinou domácích se stal útočník Patrik Zdráhal, který po devíti vteřinách nastavení rozjásal šest a půl tisíce fanoušků v Ostravar Aréně.

„První pocity jsou parádní, vždyť jsme otočili zápas z 0:2 na 3:2 a oba domácí zápasy nakonec vyhráli. Jsme za to fakt rádi. O to víc, že se to pro nás teď nevyvíjelo vůbec dobře," připomněl Zdráhal skutečnost, že byly Vítkovice ještě v 50. minutě o dva góly pozadu. Co víc! Ve 44. minutě mohla Plzeň odskočit na rozdíl tří branek. Sklenička ale trefil jen horní tyč.

Ostravané těžké chvíle přestáli, během 155 vteřin srovnali, aby na začátku prodloužení mohli začít oslavovat dorážejícího Zdráhala. „Náš obránce nahodil puk na gólmana, já tak trochu věřil, že by mu to mohlo vypadnout. Proto jsem za tím pukem taky šel. No a ono to dopadlo," usmíval se Zdráhal, jehož trefu někteří spoluhráči viděli poprvé až z kostky nad ledem.

„Kondiční trenér mi hned říkal, že ten gól ani nestihl. Byl z toho smutný. Ale ne, dělám si srandu. Všichni byli spokojení. Těšilo je, že je konec a vyhráli jsme," dodal Zdráhal. „Kdybychom řekli, že to byl signál, vypadali bychom asi hodně dobře. Signál to ale nebyl. Vyplynulo to ze hry," řekl trenér Vítkovic Jakub Petr. „Zaspali jsme tam," přiznal kouč Plzně Ladislav Čihák.

Západočeši byli pořádně skleslí. Měli našlápnuto ke srovnání série, takhle už mají před čtvrtečním třetím domácím duelem nůž na krku. „Pro nás to bylo velice smolné utkání. Vedli jsme 1:0, podařilo se nám ubránit vítkovické přesilovky a přidali jsme druhý gól. Ve třetí třetině jsme ale rychle dvakrát inkasovali a nepohlídali si ani začátek prodloužení," smutnil Čihák.

To ve vítkovické kabině bylo veselo. „Cesta do Plzně bude určitě příjemnější, než kdyby to bylo 1:1. Nic ale není rozhodnuté. Potřebujeme pořád ten třetí krůček do čtvrtfinále. Jedeme tam s pokorou," dodal Zdráhal. „Vedení 2:0 je fajn, ve čtvrtfinále ale ještě nejsme. Víme, jakou máme v Plzni bilanci, takže nás čeká ještě mnoho tvrdé práce," uzavřel Jakub Petr.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 50. E. Němec (Sloboda), 52. Výtisk (Kucsera), 61. P. Zdráhal (Hrbas) - 9. Koreis (Hrnka, Moravčík), 36. Lev (Stach). Rozhodčí: Čech, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6428. Stav série: 2:0.
Vítkovice: Bartošák - Baranka, Klok, Sloboda, Hrbas, D. Krenželok, Výtisk - P. Zdráhal, O. Roman, Olesz - Vandas, Kolouch, Kucsera - E. Němec, Y. Stastny, D. Květoň - Tomi, Balán, Szturc. Trenéři: Petr a Trnka.
Plzeň: Machovský - Kadlec, D. Sklenička, Němeček, Čerešňák, Moravčík (21. Kvasnička), Pulpán - M. Procházka, Kratěna, D. Kubalík - Indrák, Preisinger, Stach - T. Svoboda, Kracík, Lev - Schleiss, Koreis, Hrnka. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Další utkání předkola play-off hokejové extraligy - 2. zápas:

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 1:6 (0:1, 0:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 50. Tomica (Vondrka, Valach) - 10. Stříteský (Klepiš, Hyka), 23. Pospíšil (Vampola), 24. Lenc (Musil, Orsava), 26. M. Látal (Urban), 35. Hyka (L. Pabiška, Jan Hanzlík), 41. Žejdl (Orsava, Kurka). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Bláha, D. Hynek. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. Diváci: 4833. Stav série: 0:2.
Chomutov: J. Laco - Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, J. Mrázek, od 41. navíc L. Chalupa - Vondrka, Huml, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Kämpf, Poletín - Račuk, D. Kaše, Hlava. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.
Mladá Boleslav: Maxwell - Stříteský, Štich, Kurka, Jan Hanzlík, Hrdinka, Kučný - Hyka, Musil, Lenc - Orsava, Klepiš, Žejdl - M. Látal, Urban, Pacovský - L. Pabiška, Vampola, Pospíšil. Trenéři: F. Výborný a Žabka.