Domácí trenéry a fanoušky nepotěšily už minuty krátce před úvodním buly, jelikož kvůli zdravotním problémům musel předčasně odstoupit kanonýr Vítkovic Roberts Bukarts. Místo něj zařadil Jakub Petr do sestavy sedmého obránce Martina Bodáka.

Žádný strhující hokej se v Ostravar Aréně nehrál, mírně více ze hry měli hosté, kteří několikrát výrazně zatopili brankáři Svobodovi. Zejména pět minut před koncem první třetiny, kdy se na něj řítil sám Myšák, následně domácí museli uhájit bezbrankový stav v nepřehledné skrumáži.

Litvínov byl aktivnější i po první pauze a i s pomocí dvou přesilových her domácí defenzivě několikrát zle zatopil, zvonila i tyčka, brankář Svoboda však odolal. Na opačné straně se překonat Honzíka pokoušel třeba z úniku Mallet, ale neúspěšně. I Vítkovicím pomohla do hry se dostat přesilová hra.

Necelé tři minuty před druhou sirénou pak z mezikruží vystřelil Lakatoš a jeho přesná rána poslala Ostravany do vedení. A jak se ukázalo, šlo o trefu vítěznou.

Třetí část sice opět nabídla několik momentů a šancí ke gólu na obou stranách, tentokrát však dlouho bez úspěchu. Prosadil se až v poslední minutě do prázdné branky Gregorc, který tak potvrdil zisk prvních bodů od konce září, kdy Vítkovice vyhrály v Pardubicích.

HC Vítkovice Ridera – HC Verva Litvínov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 38. Lakatoš (Schleiss, Krenželok), 60. Gregorc (Krenželok). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Bryška, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 4007.

Vítkovice: M. Svoboda – Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Výtisk, Trška, Bodák – Mallet, Roman, Schleiss – Lakatoš, Š. Stránský, Zdráhal – Dej, Vopelka, E. Němec – Kurovský, Werbik, Guman. Trenéři: Petr a Trnka.

Litvínov: Honzík – Baránek, Jánošík, Ščotka, Říha, L. Doudera, Štich, Kubát – Lukeš, Hübl, Kašpar – Jarůšek, M. Hanzl, Petružálek – Trávníček, Válek, Jurčík – Gerhát, Mikúš, Myšák. Trenéři: Šlégr, Kotrla a Skuhrovec.