Ostravané ale opět mohou žehrat na to, že zbytečně ztratili, protože po bezbrankových dvou třetinách se ve třetí části prosadili Stránský s Lakatošem a ještě necelé čtyři minuty před koncem vedli na ledě nováčka nejvyšší soutěže o dva góly.

V čase 56:16 ale snížil Austin a 115 vteřin před závěrečnou sirénou srovnal Redlich.

Ke štěstí Ridery však prodloužení dlouho netrvalo, když po Stránského přihrávce vstřelil vítěznou branku lotyšský útočník Roberts Bukarts.

Ohlasy trenérů:

Jakub Petr (Vítkovice): Vzhledem k výsledkům a slušné porci nasbíraných bodů jsme mohli být bráni jako favorité, ale já tvrdím, že s tímhle mladým týmem nebudeme favority v žádném utkání. Zápas to potvrdil, Kladno bylo lepším týmem, ale my byli lepší na defenzivní straně, ať už to byly přesilovky nebo pokrývání hráčů hokejka na hokejku. Za stavu 0:2 jsme si nepokryli při výhodě Kladna volného hráče a následně udělali chybu. Nakonec jsme měli štěstí v prodloužení, ale přiznávám, že bychom byli rádi i za bod, protože z téhle horké půdy, kde i diváci udělali skvělou atmosféru, se lehce vozit nebudou.

David Čermák (Kladno): Mně se to hodnotí těžko. V průběhu druhé třetiny by pro nás byl bod málo, v průběhu třetí třetiny bychom ho brali všemi deseti. Byl to nejkompaktnější výkon ze všech čtyři zápasů, zlepšili jsme se. Jen nás dál trápí proměňování šancí. Z tlaku ve druhé části jsme měli vytěžit více.

Rytíři Kladno – HC Vítkovice Ridera 2:3 v prodl. (0:0, 0:0, 2:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 57. Austin (Stach), 59. Redlich (Austin) - 42. Š. Stránský (Mallet, Lakatoš), 50. Lakatoš (Š. Stránský, Bukarts), 61. Bukarts (Š. Stránský). Rozhodčí: Hodek, M. Sýkora - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:4, navíc Výtisk (Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 2653.

Kladno: Cikánek – Austin, Nash, Lakos, Kehar, Smetana, Barinka – Jágr, Zikmund, Valský – Hajný, Stach, J. Strnad – O'Donnell, Machač, Redlich – Š. Bláha, T. Kaut, Jelínek – Melka. Trenéři: Lidický, Čermák a Kregl.

Vítkovice: M. Svoboda – Černý, Trška, Šidlík, D. Krenželok, Výtisk, Kvasnička – Roberts Bukarts, Š. Stránský, Lakatoš – Kurovský, Vopelka, Schleiss – Dej, E. Němec, Mallet – Baláž, Werbik, Guman. Trenéři: Petr a Trnka.