Ostravané se poprvé viděli pohromadě už v neděli. Po úvodním mítinku, fasování výstroje a tréninku se ale naplno rozjeli až s novým týdnem. „Jsem rád, že jsme se všichni sešli dohromady, v jeden den. Tak, jak jsme si to plánovali. Že prostě neděláme rozdíly a výjimky, ale chceme vystupovat jako jeden tým od prvního dne,“ uvedl kouč Miloš Holaň.

Muhamed Tijani se raduje s Danielem Tetourem.
Komentář: Síla ve hře i před brankou! Tijani v Baníku prorazil, zaslouží šanci

V Ostravě jsou už přítomni všichni hráči, kteří se dosud připravovali individuálně (Lukáš Krenželok, Rostislav Marosz, Dominik Lakatoš, Rastislav Dej, Mário Grman, Juraj Mikuš, Peter Mueller, Peter Krieger, Willie Raskob, Tobias Lindberg, Roberts Bukarts).

„Pondělní trénink už byl rozdělený – obránci a útočníci, plus posilovna. V tomto trendu půjdeme první týden. Zaměříme se hodně na kondici, protože těch prvních čtrnáct dnů jsme záměrně vypustili zápasy a chceme se věnovat kondici a systému hry,“ prozradil Holaň, jehož tým se poprvé v zápase ukáže v úterý 9. srpna proti Třinci.

Fotbalisté Baníku Ostrava (v bílém) v generálce proti Karviné.
Generálka Baníku: jiné rozestavení, dobrý pohyb, ale nejistá obrana i Letáček

Celkem ho čeká deset přípravných utkání, včetně soustředění ve Švýcarsku. „Tam ty zápasy už půjdou v rychlém sledu za sebou, takže nebude moc času na kondiční stránku,“ vysvětlil Holaň.

„Kondičně po prvním tréninku vidím, že je to dobré, takže věřím, že to takhle bude pokračovat. Samozřejmě únava přijde. Vždy je začátek těžší, než si hráči zvyknou na novou výstroj. Ale takhle jsme si to nastavili už na nedělním mítinku a já věřím, že to hráči chápou,“ uzavřel Miloš Holaň.