Vítěznou branku vstřelil v přesilové hře v 52. minutě Radoslav Tybor.

První šanci měl domácí Skladaný, ale pak byly v ofenzivě aktivnější Vítkovice. Více než čtrnáct minut však Ostravané dobývali branku Lukáše bez úspěchu, než se po přihrávce Poletína v přesilové hře prosadil Szturc.

Ještě v první třetině mohli vyrovnat Strapáč, Burian nebo Mráz, ale Bartošák odolal. Podobně si vedl opět Burian i po pauze.

A když to v útoku neklapalo Moře, prosadily se Vítkovice. Jen tři vteřiny před uplynutím poloviny utkání napřáhl Stránský, a za pomoci teče domácího obránce Jaroměřského, skončil puk za Lukášem podruhé.

I poté se Olomouc snažila prolomit kouzlo ostravského brankáře, Burian však netrefil prázdnou branku a Holec mířil jen do Bartošáka. Toho překonal až ve 35. minutě Ostřížek, který se spoluhráči sice nezužitkoval početní výhodu pět na tři, v pokračující klasické přesilové hře krásnou střelou snížil.

Po druhé přestávce se nejprve hnal do šance Zdráhal, ale neuspěl, naproti tomu vyrovnat na opačné straně mohli Ostřížek či Burian. Ujal se až pokus od modré čáry z hole Ondruška ve 47. minutě.

Olomouc pak měla možnosti jít i do vedení, ale nevyužila je a přišel trest. Podobně jako domácí měly Vítkovice přesilovou hru pět na tři, tu nevyužily, ale v navazující početní výhodě skóroval Tybor.

Navíc vzápětí se na Lukáše řítil Dej, ale svůj únik gólem nezakončil. To nakonec však Vítkovice mrzet nemuselo, protože i přesto si z Hané odvezly všechny body, které v závěru potvrdili Květoň a Roman.

HC Olomouc – Vítkovice Ridera 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Muž utkání: Bartošák

Branky a nahrávky: 35. Ostřížek (Jergl, Ondrušek), 47. Ondrušek (Kolouch, Nahodil) – 15. Szturc (Poletín), 30. Š. Stránský (Gregorc, Kucsera), 52. Tybor (O. Roman, Schleiss), 59. D. Květoň (Baranka, Tybor), 60. O. Roman. Rozhodčí: Hribík, Horák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:8, navíc Ondrušek (Olomouc) 10 minut. Využití: 2:2. Diváci: 5171.

Olomouc: Lukáš – Jaroměřský, Škůrek, Staněk, Švrček, Ondrušek, Rutar, Hlaváč – Ostřížek, J. Knotek, Tomeček – Burian, Strapáč, Kolouch – Holec, Nahodil, Jergl – Laš, Skladaný, Mráz. Trenéři: Tomajko a Moták.

Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Baranka, Černý – Olesz, Lev, Dej - D. Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Poletín, Szturc – Schleiss, Š. Stránský, Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.