Ostravský celek v pátek vyhrál po samostatných nájezdech v Hradci Králové. I přesto trenéři viděli jedno negativum, kterému se musí s Brnem vyhnout.

„Nesmíme se nechat tolik vylučovat, dostáváme tím sami sebe pod tlak a pak děláme chyby. Hradci jsme na všechny góly soupeři v podstatě nahráli. Radost z úspěchu na venkovním kluzišti byla, ale nyní je potřeba se od ní oprostit a pracovat dále, v neděli nás čeká další velice těžké utkání," řekl pro klubový web Jakub Petr.

Zajímavý bude duel pro již zmíněného Aloise Hadamczika, které brněnský klub angažoval do pozice hlavního trenéra. Zároveň ale také pro bývalého vítkovického obránce Richarda Stehlíka. Další velkou posilu zadních řad získali Jihomoravané v osobě Tomáše Kaberleho. V útočných vlnách zůstává síla týmu pořád velká, zkušeností oplývají Čermák, Koreis, Vojtěch Němec, samozřejmě kanonýr Ton, agresivitu a střelecké umění už dlouho předvádějí Burian, Jan Hruška, Jan Káňa II. Nového střelce možná Brno našlo také v Davidu Ostřížkovi, který se v prvním duelu letošní sezony blýskl proti Liberci dvěma góly a jednou asistencí. Sluší se dodat, že Kometa v úvodním klání porazila doma Bílé Tygry 5:2.

„Kometa svou sílu nesporně má. Podle odborníků i veřejnosti by to měl být jeden z největších favoritů letošní sezony. Už to samo o sobě z ní dělá hodně atraktivního soupeře. Pro naše fanoušky bude jistě zajímavé, že ji vede Lojza Hadamczik a je v ní hned několik hráčů, kteří v minulosti ve Vítkovicích působili. My to ale až tak nebereme. Víme, že nás čeká velice těžký zápas se silným soupeřem, ale víme taky, že je to náš první zápas a ten chceme vyhrát a potvrdit body z Hradce," míní trenér Ladislav Svozil.

„Já být fanouškem, tak neváhám ani minutu. V neděli odpoledne, po obědě, bych vyrazil na hokej a užil si skvělou hokejovou neděli. V televizi to není ono, navíc my potřebujeme každého fanouška v hale, proti tak silnému soupeři je nutné mít podporu z hlediště," vzkazuje fandům Jakub Petr.