Podruhé se to podařilo ostravskému týmu tři a půl minuty před koncem, kdy se prosadil slovenský útočník Peter Húževka. Prodloužení v přípravě na řadu nepřišlo, hned se hráči pustili do samostatných nájezdů. V nich byl jediným úspěšným střelcem zlínský Petr Zámorský.

„Odskoušeli jsme si určité věci, což je dobře. To, že se nakonec nevyhrálo, zamrzí, ale vědu z toho neděláme. Hlavní je, abychom vyhráli první nedělní kolo extraligy proti Plzni a dařilo se nám i v dalších zápasech sezony,“ řekl obránce Tomáš Kudělka, který přesně v polovině utkání zaznamenal svou premiérovou branku ve vítkovickém dresu, navíc proti svému mateřskému týmu. „Ten gól mě samozřejmě těší, snad nebyl poslední,“ dodal zlínský odchovanec.

HC Vítkovice Steel – PSG Zlín 2:3 sn (0:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Kudělka (Burger, Ujčík), 57. Húževka (Pohl) – 2. Kubiš (Vlach), 40. Důras (Galvas), rozhodující nájezd Zámorský. Rozhodčí: Mikula – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 2156.

Vítkovice: Málek – Sedlák, Kudělka, Trnka, Ovčačík, Sloboda, Rehák – Burger, J. Káňa, Ujčík – Klimek, Štefanka, Pohl – J. Sýkora, Húževka, T. Káňa – Szturc, Strapáč, Šedivý.

Zlín: Horčička – M. Hamrlík, Linhart, Míka, Galvas, Zámorský, Lučka, Tesařík, Řezníček – Köhler, Leška, Honejsek – Veselý, Holík, Důras – Kubiš, Vlach, Ondráček – Čech, T. Sýkora, Finsterle.