Ani tato výhra však nic nemění na tom, že Ostravané skončili ve skupině poslední a na druhém nejstarším turnaji v Evropě si tak zahrají pouze o páté místo, o které si to rozdají v neděli v 11 hodin s Košicemi.

"Samozřejmě jsme věděli, že musíme vzhledem k vývoji skupiny a celého turnaje vyhrát v normální hrací době. Na rovinu ale říkám, že po tom, co jsme předvedli včera, bychom si finále nezasloužili. Když to řeknu objektivně. Na druhé straně jsme dnes předvedli jeden z nejlepších výkonů v přípravě. Vedle zápasu se Slovanem," uvedl po utkání pro klubový web generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr.

Jeho tým se musel probudit a vzpamatovat ze špatného vývoje duelu, když ještě sedm minut před koncem prohrával 3:5. Nakonec však zápas dovedl do vítězného konce alespoň v samostatných nájezdech.

"V této fázi sezony možná pro nás takový zápas, kdy hráči dvě třetiny dobře plnili naše pokyny a byly tam věci, které od nich neustále vyžadujeme, důležitý. Byl to návrat k minulé sezoně. Poprvé jsem na střídačce poznával své mužstvo," přiznal Petr.

Opět ho trápila slabší produktivita. "Zbytečně tím soupeře dostáváme do utkání," uvědomil si. "Ve třetí třetině už to ale byla přestřelka a já si ohromně cením, že mužstvo to nezabalilo, v koncovce jsme vyrovnali a v nájezdech jsme to strhli na svou stranu," dodal Jakub Petr, který však připustil, že fakt, že tým nebude bojovat o celkové prvenství, je zklamáním.

"Přesto je pro nás takový zápas obrovsky důležitý. Mužstvo šlo jako jeden muž, což mi možná v přípravě chybělo. Věřím, že na to navážeme nejen s Košicemi, ale i v generálce s Trenčínem a poté ve startu extraligy," řekl Jakub Petr, kterému se však zranili dva hráči.

Obránce Erik de la Rose a útočník Radoslav Tybor. V případě slovenského forvarda věří, že bude brzy v pořádku. Stav švédského beka pak určí další vyšetření.

HK Poprad – HC Vítkovice Ridera 5:6 SN (2:1, 1:1, 2:3 – 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Mlynarovič, 20. Zagrapan, 33. Takáč (Salija), 51. Ťavoda (Paukovček), 53. Zagrapan (Bondra) – 2. de la Rose, 24. Výtisk (Schleiss, Baranka), 51. Květoň (Roman), 54. Olesz (Výtisk), 60. Mahbod (Květoň, Hrbas), rozhodující nájezd Mahbod. Rozhodčí: Orolín – Šoltés, Ordzovenský. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 1230

Poprad: Vošvrda – Fabian, Kozák, Karlsson, Petran, Salija, Erving, Ťavoda – Svitana, Mlynarovič, Koyš – D. Bondra, Zagrapan, Abdul – Paločko, Heizer, Takáč – Macík, Pukovček, Václav.

Vítkovice: Dolejš – Hrbas, Baranka, de la Rose, Šidlík, Výtisk, Trška, D. Krenželok, Černý – D. Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Schleiss – Dej, Mahbod, Pytlík – Kurovský, Š. Stránský, Szturc.