Zatímco svěřenci Jakuba Petra a Pavla Trnky vyhráli poprvé po čtyřech kolech, Severočeši vyšli naprázdno premiérově po pěti utkáních.

Utkání začalo z obou stran velmi vlažně a úvodních deseti minutách nebyly k vidění prakticky žádné gólové příležitosti. Liberec měl solidní možnost až díky průniku Hudáčka, Vítkovice pak probudily přesilové hry.

Do šancí se dostal dvakrát Roman, ale ať už po nápadité přihrávce od Tybora, nebo 25 vteřin před koncem úvodní části v samostatném nájezdu, si na brankáře Willa nepřišel. Podobně dopadl v nadějné pozici také Krenželok.

Druhá třetina už měla podstatně vyšší tempo a protrhl se i bezbrankový stav. Ve 26. minutě se Květoň objevil ve velké příležitosti, proti Willovi neuspěl. O pár okamžiků později se po přihrávce Stránského už radoval on i celá Ostravar Aréna.

Vzápětí mohl vedení Ostravanů navýšit Roman, ale tentokrát se mu místo Willa postavila do cesty i branková konstrukce. Aby toho pro útočníka s číslem 23 nebylo málo, za několik málo chvil se nedokázal srovnat před prázdnou brankou tak, aby do ní zasunul přihrávku Květoně.

Roman se naopak ukázal být jako skvělý nahrávač, když ve 33. minutě vyzval při hře čtyř proti čtyřem ke gólu Hrbase a ten, na rozdíl od možnosti o pár vteřin dříve, nepohrdl.

Třetí domácí branku měl zanedlouho ve strhujícím průběhu, kdy na ledě kralovaly Vítkovice, na holi Květoň, ale v nájezdu sám na Willa nevyzrál.

Euforii domácích zchladil dvě a půl minuty před koncem druhé části Hudáček, kterému se podařilo z minima šancí Liberce snížit.

Rozhodnutí přinesla začátek třetí periody. Vítkovice dostaly po vyloučeních Šmída a Ševce možnost přesilové hry pět na tři, při které protrhl svou smůlu Roman, navíc v pokračující klasické početní převaze zvýraznil náskok domácích Zdráhal a v polovině třetiny i Tybor.

Přestřelka i za rozhodnutého stavu ale pokračovala. Na vítkovické straně se prosadil ještě Stránský, za Liberec snižovali dvakrát Jelínek a jednou Havlín. Na třech bodech pro Vítkovice, které se tak posunuly v tabulce nejvyšší soutěže na sedmé místo, to ale nic nezměnilo.

Ohlasy trenérů:

Jakub Petr (Vítkovice): "Vzhledem k posledním výsledkům tam v úvodu byla z naší strany nervozita. Ale pak v polovině první třetiny jsme se dostali do šancí. Byla tam dvakrát prázdná brána, ale to je naše slabina. Bavil mě náš hokej ve druhé třetině, měli jsme spoustu šancí a hru jsme si užívali. Po druhé třetině mělo být skóre výraznější v náš prospěch. Paradoxně po naší chybě ve středním pásmu Liberec snížil a pak si v posledních minutách druhé třetiny říkal o vyrovnání. Jsem rád, že pak jsme se konečně prosadili v přesilových hrách. Cílem bylo zůstat mimo trestnou lavici. Až v závěru jsme Liberci nab&ia cute;dli dvě přesilovky a oni to potrestali. Za stavu 6:2 jsme to měli dohrát více v klidu."

Filip Pešán (Liberec): "Zápas zpočátku neměl vysoké tempo a byl rozkouskovaný. Tempo chytil až ve druhé půlce a třetí třetině. My jsme nebyli disciplinování. Za stavu 5:1 a poměru vyloučení 0:5 jsme dostali dvě přesilovky za sebou, snažili jsme se s tím něco udělat, ale na body to nestačilo."

Vítkovice Ridera – Bílí Tygři Liberec 6:4 (0:0, 2:1, 4:3)

Muž zápasu: Roman

Branky a nahrávky: 26. Květoň (Š. Stránský, Šidlík), 33. Hrbas (Roman), 42. Roman (Lev), 42. Zdráhal (Š. Stránský, Květoň), 49. Tybor (Roman, Schleiss), 52. Š. Stránský (Zdráhal) – 38. Hudáček (Kvapil), 51. Jelínek (Kvapil, Hudáček), 52. Havlín (Lakatoš), 58. Jelínek (Hudáček, Kvapil). Rozhodčí:Mrkva, Kika – Gebauer, Hanzlík. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:2. Diváci: 4539.

Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, de la Rose, Černý – Dej, Lev, Schleiss – D. Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – Szturc, Pytlík, Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.

Liberec: Will – Šmíd, Doherty, Derner, Kolmann, Ševc, Havlín – Lakatoš, Redenbach, Valský – Kvapil, Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek, Ordoš – Zachar, Najman, D. Špaček – Chrtek. Trenéři: Pešán a Augusta.