Vítkovice na plzeňském ledě nebodovaly sedmkrát po sobě a jejich poslední výhra v základní hrací době je stará dokonce sedm let a čtyři měsíce. Žádná povzbudivá bilance pro tým, který urgentně válčí o každý bod a co největší odstup od barážových vod.

"Nejsme v takové pozici, abychom si mohli dovolit přemýšlet o nějakých sériích nebo historických bilancích. Zaměřili jsme se na herní systém Plzně, její přesilovky, vše jsme podpořili videem. Už jsem řekl, že se chceme pokusit navázat na dvě vítězná utkání z období před přestávkou, a to především pokud jde o organizaci hry a všechny ty aspekty, které nás k těm dvěma vítězstvím po sobě dovedly," řekl vítkovický kouč Jakub Petr.

O hodně půjde i Plzni. "Každý si uvědomuje, že už se to bude rozhodovat a osobně si myslím, že během týdne se rozhodne, jak to bude. Karty jsou nějak rozdané, proti Vítkovicím nás čeká souboj o šestku, ale ve hře je i první čtyřka. O to se budeme chtít porvat. V jejich případě jde o účast v předkole, takže to bude mít náboj. Třikrát jsme je porazili, ale to nic neznamená. Bude to zápas o hodně," řekl klubovému webu plzeňský kouč Michal Straka.

Střevní chřipka skolila útočníka Poletína, s různými zdravotními obtížemi bojovali v poslední době Lev, Indrák, Hollweg a Johnson, ale všichni by měli do utkání nastoupit.

HC Škoda Plzeň (4.) - HC Vítkovice Steel (11.).
Začátek zápasu: 17:30.
Vzájemné zápasy v této sezoně: 4:1, 3:2, 4:2.
Nejproduktivnější hráči: Dominik Kubalík 40/34 (23+11) - Rostislav Olesz 26/23 (16+7).
Statistiky brankářů: Matěj Machovský 2,30, 92,30 a čtyřikrát udržel čisté konto, Patrik Polívka 2,91 a 89,03 - Daniel Dolejš 2,49, 91,10 a třikrát udržel čisté konto, Pavel Kantor 2,97 a 88,44, Patrik Bartošák 1,97 a 93,44.
Zajímavosti:
- Plzeň bodovala ve čtyřech z posledních pěti zápasů, z toho dvakrát naplno, jednou vyhrála po nájezdech a jednou prohrála v prodloužení.
- Ostravané před reprezentační pauzou ukončili sérii tří zápasů bez bodu a připsali si dvě výhry. V obou úspěšných zápasech chytal brankář Patrik Bartošák, posila z farmy Los Angeles.