Domácí měli skvělou první třetinu, kdy se postupně trefili útočník Jakub Lev, kapitán Rostislav Olesz a obránce Jan Výtisk. Navíc jen sedmnáct vteřin po návratu ze šaten skóroval i kanadský forvard Samson Mahbod.

„První třetina byla velmi dobrá, pozitivní je, že jsme skórovali z přesilovek, ale výsledek průběhu hry neodpovídal. Navíc přišel rychlý gól ve druhé třetině,“ hodnotil hlavní trenér Jakub Petr.

Rusové však nic nezabalili a zejména díky čtyřem kanadským bodům Denise Mosaljova, který vstřelil také první gól Soči, začali stav otáčet. Ještě do konce druhé třetiny se prosadili O´Dell s Kapustinem a v závěrečné části pak Rosén, znovu O´Dell a vše zakončil Točickij.

„Nebudu se za nic schovávat, i když je to příprava a tým KHL, tak když vedete 4:0, musíte k němu přistoupit a o výsledek se porvat. Tohle ale nelze tolerovat. Z mého pohledu je to rozčarování, když to řeknu slušně, tak nasranost,“ nešetřil kritikou Petr s tím, že radost mu neudělala ani statistická čísla.

„Jsou tragická. Prohrané osobní souboje, buly, střelba, zakončení… Nechci být negativní, ale špatným zjištěním pro mě byly dovednosti jejich hráčů, klid v koncovce, herní projev, dali nám čtyři nebo možná čtyři a půl branky z přesilovek, což je v této fázi sezony jiný level,“ přiznal Jakub Petr.

Nikterak se nechtěl vymlouvat ani na náročný program. Pro vítkovické hokejisty byl duel se Soči třetím během čtyř dnů. „Všechno bylo naplánováno, aby byli v únavě, ale takové, aby podali adekvátní výkon. Jsme ochotni tolerovat, že se nepromění šance nebo se vymlouvat na koncovku, ale nelze vést 4:0 a nechat se hloupě vylučovat a inkasovat góly, jaké jsme dostali. O únavě nemůže být řeč. Jestli chceme něco vyhrát, nebo uspět, tak budeme mnohokrát ještě víc unavení, než po tomto týdnu. Za mě je to totální nespokojenost a sám si sypu popel na hlavu, protože jsem byl přesvědčený, že s tímto režimem se mužstvo vyrovná jinak než se vyrovnalo,“ řekl kouč.

„Měsíc před začátkem soutěže máme před sebou hodně práce, abychom byli na pozicích, ve kterých si přejeme být a ostravský fanoušek si je zaslouží, protože tohle je zklamání. Už se nemůžu dočkat pondělí, až se do toho zase vrhneme, aby se tento týden už neopakoval. S trenéry si zkrátíme víkend,“ dodal na závěr Jakub Petr.

HC Vítkovice Ridera – HK Soči 4:6 (3:0, 1:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 5. Lev (Olesz, Dej), 8. Olesz (Schleiss), 15. Výtisk (Kucsera, Trška), 21. Mahbod (Roman, Tybor) – 26. Mosaljov (Kapustin), 31. O´Dell (Podšenjalov, Bočarov), 37. Kapustin (Rosén, Mosaljov), 42. Rosén (Mosaljov), 45. O´Dell (Rosén), 58. Točickij (Musin, Mosaljov). Rozhodčí: Fiala, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:3. Diváci: 1831.

Vítkovice: Bartošák – de la Rose, D. Krenželok, Výtisk, P. Trška, Hrbas, Šidlík, Černý – D. Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Schleiss – Kucsera, Mahbod, Dej – Szturc. Š. Stránský, Zdráhal – Pytlík. Trenéři: Petr a Trnka.

Soči: Šikin – Ščitov, Zborovskij, Pogorišnij, Malcev, Musin, Budkin, Kuzněcov, Akmaldinov – Bočarov, Collins, Podšenjalov – O´Dell, Rosén, Mosaljov – Archipov, Točickij, Kapustin – Rachimullin, Tomilin, Laričev. Trenéři: Zubov, V. Sýkora a Hynek.