Ostravský celek měl po většinu zápasu herní převahu, kterou už ve čtvrté minutě zužitkoval Baláž. Domácí pak dlouho odolávali dalšímu tlaku favorita, načež necelé tři minuty před koncem druhé třetiny vyrovnal z předbrankového prostoru v přesilové hře Pořízek.

V závěrečné třetině se střídaly šance na obou stranách. Na domácí straně neuspěli Seman nebo Bambula, z řad Vítkovic si pak na Matouška v brance AZ nepřišel Zdráhal nebo Szturc. Druhý jmenovaný nakonec havířovského gólmana v 52. minutě překonal, zanedlouho však vyrovnal Kotala a poslal zápas do prodloužení.

Právě Roman Szturc se nakonec stal hrdinou hostů. Zkušený útočník vyslal v 63. minutě přesnou střelu, která zapadla za brankáře Matouška.

Ostravané byli lepší i v doplňkových samostatných nájezdech, když se trefili Stránský a Peter Trška, za Havířov proměnil jen Macuh.

"Utkání splnilo účel, proč ho v tomto předzávodním období hrajeme. A znovu se to potvrdilo. Mělo do puntíku podobný průběh jako před dvěma lety, panovala parádní atmosféra. Když to budu hodnotit po hokejové stránce, byly tam úseky, které se podobaly tomu, co bychom chtěli hrát. Možná asi nejlepší byla třetí třetina, ale do nějakého dalekosáhlejšího hodnocení se teď nebudu pouštět," uvedl hlavní trenér Vítkovic Jakub Petr.

AZ Residomo Havířov - HC Vítkovice Ridera 2:3 po prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 38. Pořízek (Haas, Maruna), 56. Kotala (Veselý, Luža) - 4. Baláž, 52. Szturc (Kucsera), 63. Szturc (de la Rose). Rozhodčí: Mrkva, Fiala V. – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0.

Havířov: Bláha (31. Matoušek) – Dudek, Luža, Ševěček, Matai, Chalupa, Korím, Mrowiec, Chroboček – Seman, Kotala, Veselý – Maruna, Haas, Bednář – Raška, Pořízek, Pawliczek – Macuh, Cihlář, Bambula. Trenéři: Režnar a Rimmel.

Vítkovice: Dolejš – P. Trška, D. Trška, de la Rose, D. Krenželok, Hrbas, Štěpánek, Šidlík, Černý – Szturc, Š. Stránský, Zdráhal – Kucsera, Lev, Schleiss – Olesz, Pytlík, Dej – Baláž, T. Jáchym, Toman. Trenéři: Petr a Trnka.