„Nějakou dobu jsme tušili, že na ně půjdeme. Brno je těžký soupeř, mají velmi zkušený tým. Mnoho hráčů jim zůstalo z minulého roku. Budou na nás jistě připraveni. Ale to my na ně taky,“ řekl obránce Vítkovic Marek Hrbas, který duel se Severočechy rozhodl v čase 61:03 střelou z levého kruhu v oslabení při hře tři na čtyři.

„Víme o jejich síle, ale teď už si soupeře nevyberete. Je to velká výzva. Těšíme se na to. Je dobře, že se nám vrátili všichni zranění hráči, hlavně ti klíčoví. Těšíme se taky na atmosféru. V Brně je vždycky parádní a věřím, že i u nás to bude super. Doufáme, že předvedeme nejlepší hokej a postoupíme do semifinále,“ vykládal Hrbas.

K jistotě čtvrtého místa a výhody domácího prostředí potřebovaly Vítkovice uhrát bod. Nakonec vybojovaly dva. „Jestli začínáme čtvrtfinále u nás nebo v Brně podle mě nehraje zásadní roli. Tak jako tak bude hlavně důležité vyhrávat doma a potom se pokusit urvat něco venku,“ prohlásil Hrbas, který včera oslavil stylově 25. narozeniny.

Vítkovice zakončily základní část s 92 body, čímž vyrovnaly klubový rekord ze sezony 2010/2011. „Jsem velmi rád, že jsme ve čtvrtfinále a že jsme v posledních třech kolech vyvrátili nejrůznější spekulace. Získali jsme v základní části 92 bodů a skončili čtvrtí. Lehce jsme doufali a je to tam,“ řekl generální manažer a trenér Vítkovic Jakub Petr.

To Severočeši byli přepadlí, přímý postup do čtvrtfinále jim proklouzl mezi prsty a už zítra musejí do předkola proti Spartě. „Je to škoda. Z naší výhody jsme v prodloužení udělali naši nevýhodu a inkasovali jsme. Měli jsme sehrát tu přesilovku čtyři na tři daleko lépe. Vypadalo to, že tam ani nejsme,“ klopil oči útočník Liberce Michal Bulíř.

„Odehráli jsme vyrovnaný zápas. Bohužel od druhé třetiny se spustila smršť vyloučených a zápas ztratil tempo. Pak to byla přetahovaná se špatným koncem pro nás. Bohužel jsme pak v závěru ani v prodloužení nevyužili přesilovku. Pokud jde o Spartu, při současné formě týmů kolem nás si nemůžeme vybírat,“ uzavřel kouč Liberce Filip Pešán.

Vítkovice - Liberec (statistika utkání 52. kola hokejové extraligy): 

HC Vítkovice Ridera – Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0

Muž zápasu: Hrbas
Branky a nahrávky: 10. Olesz (Hrbas, Dej), 22. Szturc, 62. Hrbas – 2. Bulíř (Jánošík, Kvapil), 12. Bakoš (Filippi, Bulíř). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 11:10, navíc Výtisk 10 minut a do konce utkání – Bakoš 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7083.
Vítkovice: Bartošák – Klok, Sloboda, Hrbas, Baranka, Výtisk, Trška – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Bartovič, Mahbod, Szturc – Kurovský, Š. Stránský, P. Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.
Liberec: Will – Ševc, Pyrochta, Maier, Šmíd, Derner, Jánošík – L. Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Kvapil, Filippi, Bulíř – Ordoš, Redenbach, Bakoš – J. Vlach, Bližňák, Jašek. Trenéři: Pešán a Mlejnek.