A ti viděli vítězství 3:2 v prodloužení nad Libercem. Ostravané byli po duelu spokojeni. A to po zásluze. Uhájili čtvrté místo v tabulce a ziskem 92 bodů vyrovnali klubový rekord ze sezony 2010/2011.

Tehdy došly Vítkovice pod vedením koučů Mojmíra Trličíka a Zdeňka Motáka až do boje o mistrovský titul. Ten nakonec získal po výhře 4:1 na zápasy Třinec. Kam to dotáhnou Ostravané tentokrát, kdy je ze střídačky vedou trenéři Jakub Petr a Pavel Trnka?

„Mám v sobě emoce. Jsem opravdu rád, že jsme ve čtvrtfinále, 92 bodů je výsledek, ve který jsme lehce doufali, a je to tam. Věřím, že jsme ještě neřekli poslední slovo,“ prohlásil bezprostředně po nedělním utkání s Libercem na tiskové konferenci Jakub Petr.

„Jsem zároveň rád, že mužstvo šlapalo i ve chvílích, kdy si spousta lidí myslela, že už není o co hrát,“ vykládal Petr, který dal hráčům včera volno. Ode dneška už se ale opět vrhají všichni do práce.

„Sezona je taková, že olympijská pauza v tom udělala lehký binec. Volno už teď nebude žádné. Začínáme se připravovat na dalšího soupeře,“ řekl Petr, jehož svěřence čeká mistrovská Kometa Brno.

Ta Kometa, se kterou Vítkovice v sezoně třikrát prohrály, když jí v obou domácích duelech nevstřelily ani gól. „Snad jim aspoň jeden dáme,“ pousmál se Petr a dodal: „Vzájemně se dobře známe, příprava na Brno už bude především hra s detaily.“

Vítkovice se pyšní po dlouhodobé části několika skvělými čísly. A to jak v týmových, tak i hráčských statistikách.

Se skóre 157:119 měly druhý nejlepší útok i obranu. Daly nejvíce branek v přesilovkách, celkem 45. Stejně tak nejčastěji skórovali při oslabení, a to jedenáctkrát.

Stále atraktivnější hra lákala do Ostravar Arény vysoké návštěvy. V průměru sledovalo domácí zápasy 6989 diváků, nejvíce od ročníku 1997/1998.

Nejlepším brankářem základní části se stal Patrik Bartošák, který vyšponoval procento úspěšnosti zákroků na číslo 93,34.

Statistiku účasti na ledě ovládl s plus 29 body obránce Marek Hrbas, který proti Liberci zaznamenal gól a asistenci. „Základní část jsme zvládli, snad budeme úspěšní i v play-off,“ uzavřel pětadvacetiletý bek.