Zároveň si tým trenérů Jakuba Petra a Pavla Trnky před pátečním vypjatém derby v Třinci zapsal páté vítězství na svém ledě za sebou a jen o skóre se posunul na třetí místo v tabulce za Liberec a právě Oceláře. Naproti tomu Olomouc po třech výhrách poprvé padla.

Trochu povadlý úvod utkání, který se víc vyvedl Hanákům, ukončil v 11. minutě až domácí útočník Lev, když prostřelil Konráda v přesilové hře od modré čáry.

Také druhá trefa Vítkovic padla při nerovnovážném počtu na ledě, ovšem tentokrát proti přesile soupeře. Roman se štěstím přihrál puk na hůl Tybora, který po odvážném sólu přes dvě pásma, a několik protihráčů skóroval a zvýšil náskok Ostravanů.

Odpovědět mohl zanedlouho hostující Staněk, ale zasáhl pouze brankovou konstrukci. Zajímavé bylo, že zatímco Olomouc nedokázala překonat Bartošáka v úvodní třetině ani ze sedmnácti střel, Vítkovicím stačilo na dvě branky o plných deset ran méně.

Špatná úspěšnost zákroků volala po výměně gólmana v brance Olomouce, na kterou došlo ještě v první polovině duelu, když ve 29. minutě po asistenci Zdráhala prostřelil slovenského fantoma Kucsera a vyhnal ho na střídačku. Na tři góly potřebovaly Vítkovice pouhých devět střeleckých pokusů.

Navíc vzápětí mohl přidat čtvrtý gól Šimon Stránský, ale ve velké šanci neproměnil. V závěru druhé části pak svůj tým opět několikrát podržel skvěle chytající vítkovický brankář Patrik Bartošák, kterému po 40 minutách napočítali třicet zákroků.

V poslední dvacetiminutovce už Olomouc nenašla síly na odpor. Naopak Baranka navýšil náskok Vítkovic, a i když v závěru snížil Holec, na tom, že všechny body zůstaly v Ostravě, se už nic nezměnilo.

Ohlasy trenérů

Pavel Trnka (asistent trenéra Vítkovic): „Olomouc je velice těžký a houževnatý soupeř, na což jsme se připravovali. Klukům bych chtěl poděkovat za výbornou defenzivní práci. Na tabulku jsme se ještě nedívali, ale v televizi jsme zahlédli šot a jsou tam naskládané asi tři týmy. Kouká se na to dobře. Jestli v pátek nastoupí Blaž Gregorc? Uvidíme, jak bude vypadat na tréninku.“

Zdeněk Moták (trenér Olomouce): „Umělecký dojem 5.9, avšak nula bodů. Byla nám udělena lekce z produktivity. Byli jsme dobří v nasazení, bojovnosti a možná i v kombinacích, ale měli jsme opravdu žalostné zakončení. Domácí hráli v obraně dobře a po výsledku 1:4 musím Vítkovicím pogratulovat.“

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Muž zápasu: Bartošák

Branky a nahrávky: 11. Lev (Roman), 14. Tybor (Roman), 29. Kucsera (Zdráhal), 53. Baranka (Roman, Tybor) – 57. Holec (Skladaný). Rozhodčí: Pešina, Kika – Bryška, Rampír. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4003.

Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, Černý – Dej, Lev, Schleiss – D. Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – Toman, Pytlík, Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.

Olomouc: Konrád (29. Lukáš) – Ondrušek, J. Galvas, Švrček, Vyrůbalík, Jaroměřský, Dujsík, Staněk – Mráz, Strapáč, Irgl – Ostřížek, J. Knotek, Tomeček – Burian, Nahodil, Jergl – Laš, Skladaný, Holec. Trenéři: Moták a Tomajko.