Jediným střelcem domácích byl bývalý reprezentant Tomáš Rolinek.

Výrazně lépe do utkání vstoupili domácí, kteří se už po 23 vteřinách ujali vedení. Lídr Dynama Tomáš Rolinek využil práce spoluhráče Rostislava Marosze a také vlastního důrazu a z dorážky dostal puk za brankáře Bartošáka.

Vítkovice však úvodní trefa soupeře nezaskočila, Pardubice sice ještě chvíli pokračovaly v impozantním nástupu, ale Ostravané postupně začali podnikat nebezpečné výpady na Kacetla. Z úvodního tlaku sice nic nevytěžili, prosadili se však vzápětí. Obránce Trončinský zaváhal za vlastní brankou, čehož k vyrovnání využil vítkovický útočník Mahbod. Po krátké konzultaci s videem pak sudí branku uznali.

Vrátit Pardubicím vedení mohl v polovině první třetiny Sacha Treille, ale toho vychytal Bartošák. A tak udeřilo na druhé straně, ovšem naprázdno. A byl to opět Mahbod, kdo dostal puk za Kacetla, tentokrát ale za pomoci faulu a místo k oslavám ke střídačce se kanadský forvard vydal na trestnou lavici. Úspěch pak nepřinesl ani zprvu nadějný únik kapitána Rostislava Olesze.

V první třetině Vítkovice nedokázaly využít tři přesilové hry a ve stejném duchu pokračovaly i po úvodní pauze, kdy zahodily dokonce početní převahu pět na tři. V největší šanci se objevil Hrbas, ale Kecatla nepřekonal. Podobně si v solidní příležitosti vedl na opačném konci kluziště proti Bartošákovi i Marosz.

Skóre se změnilo až ve 37. minutě, kdy po dlouhém kroužení a kombinování kolem Kacetla vypálil od mantinelu Výtisk a puk k překvapení všech skončil za domácím gólmanem.

Ve třetí části nabídly oba týmy divákům sice svižný hokej, ale prakticky bez šancí. Bartošák se zapotil především u rány Petra Sýkory, vítkovické vedení mohl naopak podpořit gólem Tybor, ale v dobré pozici nemířil přesně.

V závěru si sice Dynamo vytvořilo tlak a zaměstnalo Patrika Bartošáka i obranu Ostravanů, nic z toho však nevytěžilo a Vítkovice tak slaví první vítězství.

Ohlasy trenérů:

Miloš Holaň (Pardubice): „Zejména na nových hráčích se projevila nervozita z prvního zápasu, ale start utkání jsme zvládli skvěle, mužstvo bylo nahoře. Takovou zvláštní brankou Vítkovice vyrovnaly a mužstvo se toho trošku zaleklo. Výsledkem byl gól na 1:2. Po ubráněném oslabení tří proti pěti jsem věřil, že proměníme alespoň jednu vlastní přesilovku a půjdeme do vedení, ale nepovedlo se a museli jsme dotahovat. Stáhli jsme pak hru na tři pětky, ale ve finální fázi jsme byli málo důrazní a jeden gól je málo. Kluci odevzdali maximum, ale na tři body to nestačilo.”

Jakub Petr (Vítkovice): „Věděli jsme, že Pardubice budou aktivní, připravovali jsme se na to, ale plán se nám zhroutil už při prvním střídání. Mužstvo se z toho otřepalo a snažilo se o celoplošný hokej. Po dvě třetiny jsme byli aktivnější, hráli jsme často v soupeřově obranném pásmu a vynucovali si fauly. Chybou bylo, že jsme nevyužili takřka dvouminutovou přesilovku pět na tři. Po gólu na 2:1 byly Pardubice lepší, a tak jsme ve třetí třetině vsadili hodně na defenzívu. Pak už to bylo spíše o sebeobětování a vyhrávání osobních soubojů, to vše samozřejmě za podpory výborného Bartošáka. Jsem spokojený se třemi body, ale na nějaké hodnocení je brzy.”

Dynamo Pardubice – HC Vítkovice Ridera 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Muž zápasu: Bartošák

Branky a nahrávky: 1. Rolinek (Marosz) – 8. Mahbod, 37. Výtisk (Dej). Rozhodčí: Petružálek, Pešina – Frodl, Ondráček. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 7586.

Pardubice: Kacetl – Čáslava, Trončinský, Budík, Hrabal, Wishart, Miromanov, Holland – Rolinek, Marosz, Petr Sýkora – S. Treille, Bubela, T. Svoboda – Perret, Poulíček, Mandát – Vondráček, Dušek, Kratochvíl. Trenéři: Holaň, Janecký a Marek.

Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Šidlík, de la Rose, Výtisk, Trška – Szturc, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Schleiss – Dej, Mahbod, D. Květoň – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – Pytlík. Trenéři: Petr a Trnka.