Na vedoucí duo skupiny Zlín a Třinec tak ztrácí tři body. Duel ve 38. minutě rozhodl Jan Hruška. "Zcela odlišný zápas než ten v Přerově. Soupeř změnil hru, daleko více bránil, hodně jsme chodili do plných. V první třetině šest zásahů gólmana, malý tlak do brány z naší strany. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb, ale pořád bylo těžké se prosazovat. Spousta nepřesností, nepovedených přihrávek. Soupeře jsme zlomili jediným gólem z přesilové hry," řekl trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

Zůstával však pozitivní. "Je jednoduché vyhrávat, když se vám daří a soupeře rozstřílíte, ale když se vám nedaří přihrávka, nedaří se vám zakončení a vy přesto dokážete nějak ten zápas zlomit a vyhrát, tak je to hodně důležité," zmínil.

"Vyhrát jedna nula nebo o gól není vůbec jednoduché a i takové zápasy jsou. Umět ubránit tři na pět, umět ubránit čtyři na pět, počkat si, a rozhodnout v jedné přesilové hře, je podle mě znak dobrého mužstva. Z tohoto pohledu se na zápas dívám pozitivně. Stránka herní je úplně něco jiného, a to není na rozbor pět minut po zápase," dodal Trličík.

Generali Česká Cup 2020 - 4. kolo základní skupiny D:

HC Vítkovice Ridera - HC Zubr Přerov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 38. J. Hruška (Štencel, Irgl). Rozhodčí: Kubičík, Obadal – Bryška, Hranoš. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 400.

Vítkovice: Dolejš – Štencel, Koch, L. Kovář, Kubeš, R. Černý, Demel – Irgl, J. Hruška, Schleiss – Lakatoš, L. Krenželok, Dej – Baláž, Werbik, Fridrich. Trenéři: Trličík, Svozil a Stránský.

Přerov: Kacetl – F. Král, Hrabal, Dřímal, Zbořil, Forman, Kleiner, Gréč – Goiš, Hejcman, Ryšavý – Svoboda, Süss, F. Dvořák – Hajšman, D. Indrák, Peterka – Fencl, Hradil, Dobša.

Hokejový útočník Ondřej Roman
Exvítkovický Roman začal v Tampere karanténou: Myslím ale, že tu zapadnu, říká
Hokejisté PSG Berani Zlín (ve žlutém) v úvodním zápase Generali Česká cup skupiny D v úterý vyzvali na svém ledě Vítkovice.
Drtivé vítězství! Vítkovice roznesly v poháru prvoligový Přerov