Hráči Vítkovic si včera poprvé osahali led Areny v Bernu, které je v mnohem nezvyklá. Obrovská hala totiž nabízí především místa ke stání a i to přispívá k vynikající atmosféře.

Turnaj měl včera na programu premiérový zápas mezi domácím SC a Hamburkem, který skončil až po uzávěrce vydání. Dnes se hraje také jen jeden zápas a Vítkovice v něm od 20 hodin nastoupí proti švýcarskému SC Langnau Tigers. Mužstvo velmi dobře zná vítkovický útočník Róbert Petrovický, který v něm strávil několik sezon. V létě navíc Langnau posílil ostravský odchovanec Václav Varaďa.

„O tomto soupeři nevíme vůbec nic. Je to pro nás velká neznámá, i když teoreticky by to mělbýt nejslabší účastník turnaje. Aleříkám–jenteoreticky.Jak na tom jsou, to zjistíme až v zápase,“ zamyslel se nad dnešním soupeřem trenér Miroslav Fryčer, který příliš informací nemá ani o ostatních účastnících.

„Hamburk má ve svých řadách spoustu Kanaďanů a kanadský je i trenér. Čeká nás tedy jiný styl hry a bude dobré otestovat si takový agresivní zámořský hokej,“ řekl k druhému soupeři ostravský kouč, který za největšího favorita považuje domácí Bern.

„Ani o něm moc informací nemáme. Hráli tam sice Hubáček s Barinkou, ale to bylo až v závěru sezony, kdy se mužstvo hodně obměnilo. Na turnaji to bude zcela jiný tým, ale vzhledem k tomu, že jde o finalistu švýcarské ligy posledních dvou tří let, měl by to býtvrcholturnaje,“řekl Fryčer.

V kotli obrovské haly bude i pár Vítkovičáků

Fanoušci Bernu jsou považováni za jedny z nejlepších na světě. Na soutěžní zápasy bývá téměř sedmnáctitisícová hala pravidelně vyprodaná a atmosféra bývá opravdu bouřlivá. „Těšíme se na to. Samozřejmě o tom víme, i když na turnaj asi nebude vyprodáno. Ale co jsme si zjišťovali, tak by mohlo přijít osm devět tisíc fanoušků. Ato bude opravdu pořádný rachot,“ těší se Miroslav Fryčer.

V záplavě fanoušků bude mít zastoupení i ostravský klub. Na turnaj do Bernu totiž s mužstvem přijela i desítka nejvěrnějších fandů. Během utkání je asi příliš slyšet nebude, přesto je jim klub za podporu vděčný. „Vždycky je dobré, když máte za zády nějakou podporu. Hodně fanoušků bylo s námi na Slovensku, teď jich samozřejmě bude méně. Ale jsme jim vděční, že s námi všude jezdí. Určitě si po zápasech na ně najdeme čas a jako tradičně s nimi poklábosíme,“ poděkoval fanouškům Fryčer.

 

Na výlety čas nebude

Vítkovice mají v Bernu opravdu nabitý turnaj, když je ve třech dnech čekají tři zápasy. Kromě haly a hotelu tak toho hráči moc neuvidí. Nebude se tak opakovat program loňského přípravného zájezdu do Francie, kdy měli hráči spoustu času i na mimohokejový program. „Moc času nebude. Každý den nás čeká rozbruslení a pak zápas. Takže budeme rádi, když se dáme do pořádku. Ale uvidíme, zda půjde něco vymyslet. Maximálně by ale šlo o nějakou procházku po městě,“ řekl trenér Miroslav Fryčer.