Hokejisté Vítkovic mají za sebou vítězství na Tatranském poháru, ale od pátku do neděle je čeká mnohem prestižnější akce, švýcarský Innova Trophy.

„Je to hodně kvalitně obsazený turnaj. Na konci minulé sezony jsme do Bernu pustili Hubáčka s Barinkou a nechtěli jsme za to peníze. Při podpisu smlouvy jsme se ale dohodli, že nás v létě pozvou na tuto akci. Vzhledem k obsazení ji považujeme za vyvrcholení přípravy,“ řekl k cestě do Švýcarska generální manažer klubu František Černík.

Ostravský tým čekají postupně utkání s Langnau, Hamburgem a domácím týmem, přičemž hlavně posledně dva jmenované týmy patří k opravdové špičce. Hamburg například v poslední přípravě porazil Plzeň, Bern dokázal zdolat i ruský Omsk.

„Bude to zajímavá konfrontace. My jsme letos příliš zápasů neodehráli a opět jsme se v přípravě utkávali hlavně s týmy z regionu, které za ta léta známe více než dobře.VBernu to bude o něčem jiném a zajímavý bude i zápas proti Langnau. V létě tam přestoupil Venca Varaďa, který na zápas samozřejmě přiletí. Takže pro vítkovické fanoušky to bude opravdu zážitek,“ pochvaloval si František Černík.

Švýcarští pořadatelé měli jedinou podmínku, a to, aby na turnaj přijel tým v tom absolutně nejsilnějším složení včetně reprezentantů. Chybět by měl akorát Michal Barinka, který se sice nedávno vyléčil ze zranění mezižeberních svalů, ale vzápětí onemocněl.

„Kromě Michala budeme zcela kompletní a turnaj ukáže, jak jsme silní. Věřím, že v Bernu zanecháme dobrý dojem a dokážeme uspět,“ uvedl generální manažer Vítkovic. Ostravský tým se na akci těší i z důvodu, že Innova Trophy se každoročně těší přízni místních diváků. Téměř sedmnáctitisícová hala SC Bern PostFinance Arena při ní pravidelně praská ve švech.

„Hodně se na tu atmosféru těšíme. Přece jen příprava se u nás hrává v komorní atmosféře a pro hráče by to mělo být takové nabuzení před extraligou,“ dodal František Černík.