Pardubice zatím bojují s osudem hodně neúspěšně. Podle předsezonních prognóz byl Moeller hlavním favoritem základní části, místo tohomák dobru jen tři body na poslední Kladno. Na Vítkovice vyrukuje s poněkud přeskupenou sestavou oproti nedělnímu duelu s Plzní. „Vítkovice mají v každé řadě jednoho nebezpečného hráče, ale my se musíme soustředit především sami na sebe a nikoliv na jméno soupeře,“ řekl trenér Miloš Říha.

Hlavním cílem Východočechů jsou tři body. „Nemusíme hrát žádný krásný hokej, hlavní je uspět, tedy vyhrát,“ dodal Říha. Chybět mu bude trojice Blažek, Pivko, Šeda, nejistý je start Ondřeje. Hrát zřejmě nebude ani obránce Richter, který měl menší zdravotní problémy a navíc s jeho výkony nepanuje v Pardubicích spokojenost.

Poslední dvě utkání Vítkovic přinesla trenérům pouze samá pozitiva: plný počet bodů, výrazně lepší střelecká potence a zejména využívání přesilových situací, při nichž tým docílil šesti z deseti gólů. „Kéž by nám to vydrželo co nejdéle, s trochou střeleckého štěstí výsledky hned vypadají úplně jinak,“ konstatoval kouč Miroslav Fryčer, který však ví, že v Pardubicích čeká jeho svěřence obtížná úloha.

Už proto, že s Východočechy prohráli pět zápasů za sebou. „Pardubice mají ohromně silný mančaft, i když jim to pořád nejde tak, jak by si představovaly. V domácím bouřlivém prostředí si však umí vytvořit velký tlak,“ doplnil Fryčer, jemuž chybějí zranění Barinka, Prorok a Kuboš. Na přílet staronové posily Káni ze zámoří se teprve čeká.

Dnešní program - 18.00: Pardubice - Vítkovice (vzájemný zápas v této sezoně 2:4), 18.15: Slavia Praha - Liberec (2:5).