Oceláři nakročili ke třem bodům v první třetině, během které se dostali do dvoubrankového vedení. Nejprve sklepl puk ze vzduchu Cienciala, 124 vteřin před úvodní přestávkou zvyšoval bekhendem osamocený Rákos, který zužitkoval zadovku Svačiny.

Do zápasu vrátil Vítkovice ve druhé třetině v oslabení Szturc. Na útočné modré převzal přihrávku od Výtiska a parádní ranou pod horní tyč snížil. Vyrovnat už se ale domácím nepodařilo. A to ani při závěrečné power-play. S pokusem Slobody si Strmeň poradil.

HLASY TRENÉRŮ

Pavel Trnka (Vítkovice): „Nemůžeme si dovolit s tak kvalitním soupeřem odehrát jen čtyřicet minut. První třetina byla z naší strany špatná, řekl bych velice špatná. Prakticky rozhodla celý zápas.“

Václav Varaďa (Třinec): „Jsem přesvědčený, že jsme utkání odehráli výborně. Měli jsme výborný pohyb, vytvořili jsme si spoustu šancí. Vítkovice zabraly ve druhé třetině, kdy měly gólové příležitostí, ale branky nedaly. Po smolném gólu, který jsme inkasovali při vlastní přesilovce, ve druhé třetině kluci zabrali a hráli obětavě. Tři body jsme si dnes zasloužili.“

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC OCELÁŘI TŘINEC 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Szturc (Výtisk, Klok) - 9. Cienciala (Irgl), 18. Rákos (Svačina, Roth). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 10 004 (vyprodáno).

Vítkovice: Bartošák (57:38 - 57:48 Dolejš) - Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Lev, Olesz - Š. Stránský, Kolouch, Szturc - Tomi, Hudeček, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Třinec: Strmeň - Krajíček, M. Doudera, Roth, D. Musil, Jank, Linhart, Adámek - Martin Růžička, Marcinko, Dravecký - Svačina, Rákos, Adamský - Hrňa, M. Kovařčík, Chmielewski - Irgl, Cienciala, Kofroň. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

DALŠÍ ZÁPASY 17. KOLA

PARDUBICE – MLADÁ BOLESLAV 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Perret (Tomášek), 38. J. Sýkora (Marosz, Cardwell), 52. M. Beran (Starý, Poulíček). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 6394.

PLZEŇ – HRADEC KRÁLOVÉ 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 34. Kracík. Rozhodčí: Pražák, Souček - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 7010.

LITVÍNOV – SPARTA PRAHA 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Jánský (F. Lukeš), 29. Ihnacak, 33. Kubát (Sörvik, V. Hübl), 60. V. Hübl - 10. Saponari (Smejkal), 31. Klimek (Reichenberg), 37. Forman (Pech). Rozhodčí: Hodek, Kika - Pešek, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 5748.

JIHLAVA – CHOMUTOV 4:3 SN (0:2, 1:1, 2:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Rys (Čachotský), 48. Čachotský (A. Zeman), 60. T. Kubalík (Šidlík, Čachotský), rozhodující sam. nájezd A. Zeman - 9. Tomica, 17. Vondrka (Sklenář, Slovák), 21. V. Růžička ml. (Tomica). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4421.

KOMETA BRNO – ZLÍN 2:3 SN (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Zaťovič (M. Erat, Gulaši), 40. T. Svoboda (M. Erat, Krejčík) - 16. Fořt (Matějíček, Valenta), 32. Honejsek (Roberts Bukarts, Freibergs), rozhodující sam. nájezd Fořt. Rozhodčí: Kubičík, Šír - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

LIBEREC – OLOMOUC 3:2 SN (předehráno ve čtvrtek)

14. LITVÍNOV 17 3 3 2 9 33:50 17

Program 18. kola – neděle 29. října: 15.00 Pardubice – Vítkovice Ridera, Oceláři Třinec – Hradec Králové, 17.00 Olomouc – Litvínov, 17.30 Mladá Boleslav – Liberec, 17.50 Chomutov – Brno, úterý 31. října: 17.30 Zlín – Jihlava.