Nešťastná chvíle tak jen dokumentovala krizi Dynama, které nakonec prohrálo sedmnáctý z posledních osmnácti extraligových utkání. Tentokrát 1:4.

„Myslím si, že jsem byl v místě, kde jsem měl být, chtěl jsem hrát puk, byl nahozený. A od špičky se mi to odrazilo přímo k tyčce. Co uděláte? Je to shoda náhod, tak to prostě je,“ uvedl Hovorka.

„Škoda, že jsem nedal i regulérní gól, byla tam jedna tyčka, škoda,“ zalitoval Hovorka.

„Každý gól na začátku utkání týmu pomůže, pro Pardubice to bylo smolné. Jenže jsme je nechali vyrovnat, pak měly Pardubice možná i víc ze hry a víc střel. Naštěstí se nám podařilo v první třetině dát druhý gól, tím jsme se uklidnili a poté i kontrolovali hru,“ hodnotil David Květoň, autor třetí branky.

Že první gól vodou na vítkovický mlýn připustil i kouč Dynama Ladislav Lubina. „A pro nás rána do hlavy. Přesto si myslím, že ve druhé třetině jsme hru vyrovnali a možná jsme byli o chloupek lepší. Ale projevila se větší taktická vyzrálost soupeře a jeho větší důraz v koncovce,“ uvedl Lubina.

Euforie ale na ostravské straně po zápase nepanovala. Možná i zásluhou zranění kapitána Rostislava Olesze z konce druhé dvacetiminutovky. „Musel jít po druhé třetině na vyšetření, protože dostal ránu a objevila se mu v moči krev. Snad to nebude nic vážného,“ přál si hlavní trenér Jakub Petr.

Přiznal, že zápas o očekávané vítězství byl hodně náročný. „Nabádali jsme hráče, aby k tomu přistoupili s pokorou a respektem, což se stalo, ale byla tam na našich hokejkách vidět nervozita. Výkon měl však vzestupnou tendenci a čtvrtý gól nás uklidnil. Ale průběh rozhodně nebyl jednoznačný a dneska jsme více než s výkonem spokojeni se třemi body,“ potvrdil.