Ostravský celek tak potvrdil, že se mu s úřadujícím mistrem nedaří. Jeho osmou porážku s Jihomoravany zařídili svými trefami Barinka, Mallet a Hruška.

Domácí měli bleskový vstup do utkání, po kterém se už ve třetí minutě ujali vedení. Po spolupráci bývalých hráčů Vítkovic se od modré se štěstím prosadil Michal Barinka, pro kterého vybojoval puk Bedřich Köhler.

Na odpověď se však nečekalo dlouho. Ostravané udeřili z první kloudné akce, když v čase 5:50 přečíslili obranu protivníka a Zdráhal vyrovnal.

Aktivnější pak byli domácí, přesto mohlo udeřit opět na opačné straně, Květoň ale v dobré pozici puk netrefil. V závěru třetiny pak Holík sám před brankářem Vítkovic Bartošákem také neuspěl.

Druhá část opět mohla začít rychlým gólem, ale Roman Vejmelku neprostřelil, naproti tomu Mallet po pohledné kombinaci a přihrávkách Radima Zohorny a Schause vrátil Kometě vedení.

V této fázi se hrál hokej nahoru dolů s šancemi na obou stranách. Mallet mohl opět skórovat, ale tentokrát Bartošáka nepřelstil, stejně tak Schaus či Zaťovič, Vítkovice pak nevyužily svá přečíslení a možnosti Lva či Schleisse.

Ve 42. minutě potrestal chybu v rozehrávce Ostravanů Hruška. I když osm a půl minuty před koncem snížil Roman, domácí, kteří přestříleli soupeře 34:20, si už tři body vzít nenechali, byť Vítkovice si vytvořily v závěru tlak i šance.

HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera 3:2 (1:1, 1:0, 1:0)

Muž zápasu: Gulaši

Branky a nahrávky: 3. Barinka, 25. Mallet (R. Zohorna, Schaus), 42. Hruška – 6. Zdráhal (Šidlík, Š. Stránský), 52. Roman. Rozhodčí: Horák, Jeřábek – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Kometa Brno: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Schaus, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, Holík, Mueller – R. Zohorna, J. Hruška, Mallet – Dočekal, Čermák, Plášek – Horký, Střondala, Köhler. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Oslizlo.

Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Gregorc, Šidlík, Mrázek, Černý – Dej, Lev, Schleiss – D. Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – Szturc, Pytlík, Baláž – Toman. Trenéři: Petr a Trnka.