Vítkovicím vedoucí gól na ledě lídra k bodům nepomohl

/FOTOGALERIE/ U lídra na body nedosáhli! Hokejisté Vítkovic prohráli ve středeční předehrávce 49. kola extraligy na ledě vedoucí Plzně 1:4 a zůstávají třetí. Ostravané se sice ujali ve druhé třetině vedení, domácí však bleskově odpověděli a poté už skórovali pouze oni.

10.1.2018

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice RideraFoto: Deník / Říský Milan

Západočeši oplatili svěřencům trenérů Jakuba Petra a Pavla Trnky týden starou porážku 0:3 hlavně proto, že využili tři přesilovky. Útočník Milan Gulaš zaznamenal gól a dvě asistence.

Poté co Vítkovice přestály s čistým štítem na obě strany divokou první třetinu, na začátku té druhé šly do vedení. Lev v přesilovce vypálil z pravého kruhu a puk ještě jemně tečoval na hranici brankoviště Tybor. Radost hostí však trvala pouze 77 vteřin. Nahození Gulaše od modré se odrazilo mezi kruhy k Mertlovi, který se trefil přesně nad pravý beton Dolejše a také využil početní výhodu.

Obrat dokonali Západočeši zásluhou Rubnera. Ten dokázal udržet na metru puk mezi dvěma vítkovickými obránci a trefil se přesně ranou na vyrážečku. Byl to pro něj premiérový gól v extralize.

Domácí odskočili v nástupu do třetí třetiny, kdy zužitkovali podruhé v utkání přesilovku. Gulaš přihrál od pravého mantinelu přes brankoviště na Kracíka, který zametl puk za Dolejše. Skóre zápasu uzavřel sám Gulaš, který byl, jak jinak než v převaze jednoho muže na ledě, na konci přečíslení s Kratěnou.

HLASY TRENÉRŮ

Jiří Hanzlík (Plzeň): "V první třetině to byl nemastný výkon. Narazily na sebe dva týmy z vršku tabulky, útočně laděné, a tak defenzivní část hry nebyla ani jedné straně ideální, k vidění byla spousta šancí. Dnes to byl lepší výkon oproti minulému týdnu, protože jsme dokázali využít přesilovky."

Jakub Petr (Vítkovice): "V Plzni se nám dlouhodobě nedaří, ale první třetina nebyla špatná, měli jsme několik šancí, které ale musíme dávat. Plzeň však byla aktivnější a rovněž měla dost příležitostí. Druhá třetina, ve které jsme se dostali do vedení, byla hodně zpomalována diskusemi s rozhodčími, hra ztratila tempo. Nakonec rozhodla zbytečná vyloučení, která domácí dokázali potrestat. Po gólu na 1:1 jsme byli pod tlakem a po zmatcích v obraně jsme znovu inkasovali. Pořád to bylo hratelné, ale gól v přesilovce ve třetí části nás zlomil. Dnes jsme si sice vytvořili spoustu šancí a přečíslení, ovšem neřešili jsme je dobře."

Škoda Plzeň – Vítkovice Ridera 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Muž zápasu: Gulaš

Branky a nahrávky: 26. Mertl (Gulaš, Indrák), 32. Rubner (Kracík, J. Kindl), 42. Kracík (Gulaš), 49. Gulaš (Kratěna) - 25. Tybor (Lev, Sloboda). Rozhodčí: Hradil, Kika – Ganger, Gebauer. Vyloučení: 6:5, navíc M. Svoboda (Plzeň) 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 5445.

Plzeň: M. Svoboda – Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, J. Kindl, Pulpán, Čerešňák, Kaňák – Schleiss, T. Mertl, Gulaš – D. Kindl, Kratěna, Indrák – P. Straka, Stach, Kantner – Rubner, Kracík, Pour. Trenéři: Straka, Vlasák, Hanzlík, Čihák.

Vítkovice: Dolejš – Klok, Sloboda, Hrbas, Baranka, Urbanec, Trška – Olesz, Lev, Bartovič – D. Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Szturc, Š. Stránský, Dej – Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Baník tentokrát gól nedal, v Žilině prohrál 0:2

Fotbalisté Baníku Ostrava poprvé v zimní přípravě prohráli. V sobotním poledni nestačili na Žilinu, druhý tým slovenské nejvyšší ligy vyhrál na vlastní půdě 2:0. V sestavě Baníku si odbyli premiéru mladý gólman Jakub Lapeš, čerstvá posila Jiří Fleišman a testovaný tožský stoper Hakim Ouro-Sama.

Při požáru hospodářské budovy v Bravanticích zemřel člověk

Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci na sobotu u požáru dvoupatrové budovy v Bravanticích.

Srazil dítě a ujel. Pomozte policii s vypátráním řidiče

Ostravští kriminalisté pátrají po řidiči, který v pátek kolem 15.15 hodin v Hlučínské ulici srazil devítileté dítě a z místa nehody ujel.