To byla zkušenost k nezaplacení! Mladí vítkovičtí hokejisté včera zakončili své působení na královsky obsazeném juniorském Světovém poháru klubů v ruském Omsku. Ostravané sice v konkurenci nejlepším světových týmů uhráli ve čtyřech zápasech jediný bod a umístili se na posledním osmém místě, turnaj přesto hodnotil kouč Jakub Petr pozitivně.

„Pro naše kluky to byla v prvé řadě velká hokejová odměna, zvlášť pro ty, kteří se podíleli na zisku mistrovského titulu. Prohrát s těmi nejlepšími světovými týmy není žádná ostuda. Byla to pro nás všechny obrovská zkušenost. Jsme rádi, že jsme měli tu možnost reprezentovat vítkovický a český hokej na tak špičkové akci," řekl kouč Vítkovic Jakub Petr.

„Turnaj jsme odehráli ve složení, v jakém půjdeme i do extraligy. Kádr je omlazený, máme kluky mladších, ale i starších ročníků. Nominaci do Omsku samozřejmě ovlivňovaly i zdravotní problémy hráčů, či jejich školní povinnosti. Chyběl nám tedy Honza Hudeček a Ondra Slováček," dodal Jakub Petr.

1. zápas:

Omsk - HC Vítkovice Steel 5:1 (4:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Dervuk, 6. Baskov (Tkačjov), 10. Kazakov (Semjonov), 15. Baskov, 22. Machanovskij 58. Škutchan (Illéš).

Vítkovice: Svoboda Hawlík, Jonáš, Klok, Cabák, Charvát, Demel, Pop, Černín Holý, Němec, Ollender Tomi, Illéš, Blahuta Česlík, Gelnar, Churý Ballner, Sysala, Škutchan.

OČIMA JAKUBA PETRA

„Do zápasu jsme nastoupili po neuvěřitelném ceremoniálu, který připomínal spíše zápasy NHL. Aréna byla plná, tribuny bouřily. To vše se podle mě odrazilo na našem výkonu v první třetině. Doplatili jsme na to, že se hráči nechali unést atmosférou, což si nemohou dovolit. A už vůbec ne proti tak silnému soupeři, jakým je mistr MHL a domácí Omsk. Soupeř nás předčil a čtyři góly během jedné třetiny nás hodně srazily. Až od druhé třetiny jsme začali předvádět vcelku dobré výkony. Měli jsme i několik velice slibných šancí, ale bohužel jsme zklamali v koncovce. Omsk byl výborný. Pro nás to byla opravdu velice důležitá zkušenost. Doufám, že budeme schopní z těch těžkých momentů vytěžit jen to pozitivní."

2. zápas:

HC Vítkovice Steel - Dubuque Fighting Saints 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 50. Gus (Boeing), 60. Melone.

Vítkovice: Svoboda Hawlík, Jonáš, Cabák, Klok, Pop, Černín, Demel, Charvát Holý, Němec, Churý Tomi, Illéš, Blahuta Gelnar, Česlík, Ollender Ballner, Škutchan, Sysala.

OČIMA JAKUBA PETRA

„Předvedli o mnoho lepší výkon než v neděli. Hráli jsme opravdu dobře. Jenže všechno zkazila naše katastrofální koncovka. Nejméně třikrát jsme netrefili prázdnou bránu, a to si nemůžeme dovolit. Navíc jsme inkasovali deset minut před koncem hodně laciný gól. Druhá branka v power play už byla jen vyvrcholením. V každém případě ale nemáme hráčům, až na špatnou koncovku, co vytknout. Všichni dodržovali systém i taktiku. Bohužel střelecky jsme na tom byli špatně, a pokud jde o bruslení, tak na tom byl soupeř také lépe."

3. zápas:

HC Vítkovice Steel - HK Riga 2:3 SN (0:2, 1:0, 1:0 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Němec (Illéš), 56. Klok (Jonáš) 3. Begov (Lipsbergs, Maslovskis), 5. Galoha (Siksna, Äbols), rozhodující nájezd Ozolinš.

Vítkovice: Svoboda Hawlík, Jonáš, Klok, Cabák, Černín, Pop, Charvát, Demel Holý, Němec, Churý Tomi, Illéš, Blahuta Česlík, Ollender, Gelnar Ballner, Sysala, Škutchan.

OČIMA JAKUBA PETRA

„Podali jsme solidní výkon. Hráči dodrželi předem stanovenou taktiku. V defenzivních aspektech hry byli výborní, ve hře dopředu už to bylo trochu horší. I tak je toho málo co vytknout. Riga proti nám nasadila mnohem starší mančaft a i přesto jsme byli schopni ji minimálně ve třetí třetině předčít. Poznali jsme, že tato soutěž je natolik kvalitní, že i ten jeden získaný bod je pro nás hodně cenný a máme z něj radost."

Zápas o 7. místo:

Frölunda Indians - HC Vítkovice Steel 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Seberg (Veymen), 17. Karlson (Sederkvist), 23. Karlson, 30. Sederkvist (Karlson), 34. Herttsberg 20. Holý (Gelnar, Němec), 60. Škutchan (Sysala).

Vítkovice: Svoboda Hawlík, Jonáš, Cabák, Klok, Pop, Černín, Demel, Charvát Holý, Němec, Churý Tomi, Illéš, Blahuta Ollender, Gelnar, Česlík Sysala, Škutchan, Ballner.