Zásadní problémy byly dva. Nevyužívání šancí a výpadek v úvodu druhé třetiny, kdy Hanáci třikrát udeřili. Ideálně totiž zvládli přesilovku pět na tři a následně potrestali hrubku obránce Výtiska. Rázem byl stav 1:3. Zklamaného Bartošáka, který si téměř nesáhl na puk, vystřídal v brankovišti Dolejš.

Vítkovický náhradník až do nájezdů neinkasoval a podílel se tak alespoň na srovnání, které obstaral svým druhým přesilovkovým gólem v utkání útočník Tybor a obránce Hrbas. „Je to pro nás zklamání. V naší situaci je bod málo. Potřebovali jsme vyhrát a získat body tři,“ přiznal Radoslal Tybor.

Ostravané měli více ze hry v základní hrací době, v prodloužení a také penalty rozehráli lépe. Po čtvrté sérii vedli 1:0. Následně ale srovnal Knotek, na druhé straně trefil Roman levou tyč a nekončící drama ukončil v osmé sérii opět Knotek. Ten tak se dvěma trefami předčil stejně úspěšného Tybora.

HLASY TRENÉRŮ

Pavel Trnka (Vítkovice): „S výkonem hráčů jsme spokojeni, bohužel nejsme spokojeni s výsledkem, který je pro nás krutý. Můžeme se bavit o tom, že jsme byli lepší, ale máme jen bod. Takový je sport. Je škoda, že jsme neproměnili více šancí, protože jsme si jich vypracovali dostatek.“

Jan Tomajko (Olomouc): „První třetina byla hrůzostrašná, naštěstí jsme dostali jen jeden gól. Vítkovice byly jasně lepší. Nebylo tam nic dobře, podržel nás gólman Konrád. Na začátku druhé třetiny jsme dali tři rychlé góly a otočilo se to. Nakonec jsme vybojovali dva body, které pro nás mají cenu zlata.“

PŘEDEHRÁVKA 15. KOLA EXTRALIGY

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 3:4 SN (1:0, 1:3, 1:0 – 0:0)

Muž zápasu: Knotek

Branky a nahrávky: 10. Tybor (Sloboda, Baranka), 26. Tybor (Sloboda, O. Roman), 53. Hrbas (Trška, Dej) - 21. J. Knotek (Laš), 22. Sundher (J. Galvas, Skladaný), 23. B. Mráz (Ostřížek), rozh. sam. nájezd J. Knotek. Rozhodčí: Hejduk, Kika - Ganger, Tošenovjan. Vyloučení: 3:7, navíc Ostřížek (Olomouc) 10 minut. Využití: 2:2. Diváci: 4318.

Vítkovice: Bartošák (23. Dolejš) - Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk, Puzič - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Dej, Lev, Olesz - P. Zdráhal, Š. Stránský, Szturc - Hudeček, Kolouch, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Sundher, J. Knotek, Laš - Eberle, Roman Vlach, Burian - Skladaný, Strapáč, Holec - Buc, B. Mráz, Ostřížek. Trenéři: Venera, Moták a Tomajko.

DOHRÁVKA 4. KOLA EXTRALIGY

SPARTA PRAHA – LITVÍNOV 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Říčka (P. Vrána), 20. Pech (Saponari, J. Hlinka), 27. Pech (Saponari, J. Hlinka) - 44. Gerhát. Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - J. Ondráček, D. Klouček. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 6436.

14. LITVÍNOV 11 2 0 1 8 13:29 7

DALŠÍ PROGRAM – 12. KOLO (pátek 13. října): 17.20 Chomutov – Zlín, 17.30: Jihlava – Hradec Králové, Vítkovice Ridera - Litvínov, Plzeň – Liberec, 18.00: Pardubice – Oceláři Třinec, Brno – Olomouc, 18.30: Sparta – Mladá Boleslav.