Důvod? Menší zranění, které lotyšského útočníka vyřadilo na poslední chvíli. O tom se diváci v Ostravar Aréně dozvěděli až v úvodních minutách duelu. „Není to nic vážného. Na rozbruslení to ještě šel zkusit, protože byla varianta, že by chodil alespoň do přesilovek. Na druhé straně jsme v úvodu sezony. Bylo to hektičtější,“ uvedl trenér Vítkovic Jakub Petr.

Bukarts je v Ostravě na ročním hostování ze Sparty a v úvodu ročníku patří – podle očekávání a předpokladů – k hlavním zbraním Ridery. V jedenácti zápasech nasbíral čtrnáct kanadských bodů (5+9) a je třetím nejproduktivnějším hráčem celé extraligy.

Nebylo tak divu, že jej trenéři v duelu, který následoval po čtyřech porážkách v řadě, chtěli mít na ledě. Ale nešlo to. „Chvíli to vypadalo, že půjde, pak zase že ne. Ale on je v obrovské formě, patří mezi lídry kanadského bodování celé soutěže,“ potvrdil Petr.

„Na začátku to mělo dopad, že hráči koukali jeden po druhém, ale kluci se přesvědčili, že když budou držet pohromadě, tak jsou schopni udělat tři body i když vypadne kterýkoli hráč. Nevím, jestli už v neděli, ale věřím, že (Bukarts) bude brzy fit,“ dodal Jakub Petr.