Jejím středobodem jsou věrné repliky nejstarších, nejúspěšnějších i nejbizarnějších dresů vítkovické historie, kterých je zatím jedenáct. Přehlídka končí posledním ročníkem společné československé ligy. Brzy však přibude ještě dvanáctý dres.

„Celkem logicky jsme nemohli realizovat výstavu, na které by byly zobrazeny úplně všechny dresy. Proto jsme vybrali jedenáct historicky nejzajímavějších, které po oficiálním představení doplní i dres, ve kterém bude současný tým nastupovat k domácím utkáním v jubilejní sezoně 2018/2019,“ prozradil pro klubový web manažer pro komunikaci klubu Zdeněk Janiurek.

Přehlídka začíná historicky prvními dresy Vítkovic ze začátku 30. let černo-bílými svetry s bílým „V“ vyšitým na prsou.

„Naším cílem bylo zobrazit jednak nejstarší dresy, dále samozřejmě ty, ve kterých vítkovický hokej dosáhl na své největší úspěchy, ty, které jsou asi nejklasičtější, ale vybrali jsme i ty, které byly designově atraktivnější než jiné, případně také ty, které by se daly označit slovem nejbizarnější,“ dodal Janiurek.

Prohlídka je zcela zdarma a kromě vystavených dresů jsou zde četné fotografie i detailní popisy jednotlivých období a vystavených uniforem. Zpestřením celé výstavy je i soutěž o permanentku na domácí zápasy Vítkovic v sezoně 2018/2019.