Útočník Vítkovic Rostislav Olesz je před sérií s Kometou Brno v očekávání. „Hrajeme s úřadujícím mistrem, mají zkušený tým a jsou favorité. Jistě to bude atraktivní pro diváky, budou vyprodané haly,“ řekl Deníku dvaatřicetiletý bronzový medailista z olympiády v Turíně 2006, který odehrál 365 zápasů v NHL. 

Základní část jste zakončili na čtvrtém místě a se ziskem 92 bodů jste vyrovnali klubový rekord z vicemistrovské sezony 2010/2011. Dlouhodobá část se vám vydařila…

Ano, můžeme být spokojeni. Cíl byl před sezonou jasný, a to umístit se do šestého místa. Tohle je navíc a máme z toho všichni radost. Dodatečně si ale nemůžeme myslet, že jsme měli patřit ještě výš. Máme silný tým. Když to půjde dobře, víme, že můžeme dojít daleko.

Hned v úvodu play-off budete muset vyřadit mistrovskou Kometu Brno. Mnoho těžších soupeřů v extralize nenajdete…

Prostě to tak vyšlo. Člověk si nemůže vybírat. Do play-off vstupujete s tím, že chcete dojít co nejdál, aby sezona nebrala konce. Víte, že na silné týmy narazíte, takže nemůžete říkat super, nebo že je to špatné. Je to náš soupeř a budeme chtít vyhrát.

Jaká série to bude?

Netroufám si ani odhadovat její průběh. Čeká nás úřadující mistr, zkušený tým. Určitě jsou favorité. A to i z důvodu toho, že nás v sezoně ve třech ze čtyř zápasů porazili. Bude to atraktivní duel pro diváky, očekávám vyprodané haly.

Poslední dva zápasy jste Kometě doma nedokázali dát ani gól. To už se opakovat nesmí…

Přesně tak. Věřím, že jsme si smůlu v koncovce proti nim vybrali a vše si ušetřili na tuhle důležitou část sezony.

Během ní jste odehrál všech 52 zápasů a vstřelil 16 branek. Lepší už byl s 19 góly pouze Jakub Lev. Jste s tímto příspěvkem spokojený?

Nedával jsem si žádné osobní cíle. Jsem za to však rád, něco jsem tomu obětoval. Beru to ale tak, že všichni starší hráči musejí týmu pomáhat a někam ho dostat. A to jak v základní části, tak hlavně v play-off. Proto ještě nemohu hodnotit z osobního pohledu sezonu jako úspěšnou. Na to je ještě brzy.