Třicetiletý útočník poprvé obul brusle a hned zaznamenal tři kanadské body (1+2). Podíl neměl pouze na brance při trestném střílení Bukartse. „Přitom začátek byl hodně kostrbatý,“ přiznal Roman.

Jak to myslíte? Jaký byl první zápas po pauze?

Jak říkám, kostrbatý. První třetina byla hodně těžká, protože když měsíc člověk nehraje, tak by se rád rozehrál s nějakým soupeřem, s nímž by si sáhl na puk, ale já tam jen jezdil od ničeho k ničemu. Víceméně jsem se jen snažil chytit tempo zápasu, moc se mi to ale nedařilo. Od druhé třetiny si ale myslím, že to bylo mnohem lepší, zápas se vyvíjel solidně, že jsme se dokázali do něj vrátit a rozdíl byl jeden gól.

Oběma týmům vyšly přesilové hry, které mohly rozhodnout.

Třinec má kvalitní a ofenzivní beky i útočníky, to každý ví. Dvakrát to pěkně trefil Roth, to bylo těžké bránit, protože málokdo to takhle trefí.

Co se stalo, že jste v první třetině zápas prakticky ztratili?

Oni mají klasicky vždycky dobré nástupy. Bylo to 0:2, ale myslím si, že herně to nebylo tak špatné. Až na mě tedy, protože jsem se do toho fakt nemohl dostat. Oni ale potrestali naše chyby a to se s takovým dobrým mužstvem nesmí stávat, protože pak je to těžké dotáhnout.

Na konci jste měli spoustu šancí na vyrovnání, že?

Ano. Myslím, že jsme hráli výborně. Trenér říkal, že máme fáze, kdy hrajeme strašně, pak O.K. a nakonec výborně. Dneska si myslím, že jsme třicet minut hráli výborně, ale s takovým soupeřem jako je Třinec, to nevyjde vždy tak, jako minule.

Utkání 7. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec, 3. října 2019 v Ostravě. Na snímku (zleva) Tomáš Marcinko a Ondřej Roman.

Vy jste nakonec zápasovou bilanci uzavřel na třech kanadských bodech (1+2), a také jste trefil tyčku, viďte?

Jak jsem řekl, druhá a třetí třetina byla lepší, hráli jsme fakt dobře, přesilovky nám šly, ale škoda, že jsme jich neměli více. Kdybychom je ještě více zatlačili, přišlo mi, že nevěděli, kam skočit. Škoda, že jsme dali kontaktní gól na 4:5 tak pozdě.

Navíc následovalo vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Co jste na to říkal?

Vůbec jsem to neviděl, vydýchával jsem. Měli jsme tlak, jejich přesilovka nás přibrzdila, ale ubránili jsme to a šli jsme zpátky a znovu jsme je zatlačili. Byla to stupidní chyba samozřejmě, nemělo by se to stávat, ale neviděl jsem to.

Kdy jste se rozhodl, že budete hrát? Jste už zdravý?

No… už jo. Chtěl jsem hrát už minulý zápas, ale ještě to nebylo ono, teprve teď jsem měl nějaké čtyři tréninky. Na první zápas to nebylo špatné, ale štve mě, že jsme nevyhráli. Ale drží to.