Vaše vítězství nad mistrem je překvapení, že?

Ani bych neřekl. V první třetině jsme nezačali moc dobře. Třinec nás zatlačil, byli jsme takoví ustrašení, zbavovali jsme se puků, vedli 1:0. Ve druhé třetině jsme přebírali otěže zápasu, i když nám potom zase ve třetí třetině odskočili. Gól Petr Vrána byla moje chyba, ale jsem rád, že jsme ukázali vůli i sílu týmu a dokázali jsme to obrátit proti mistrovi.

Věřil jste po gólu na 1:3, že můžete zápas ještě zvrátit?

Věřil, vždycky věřím. Naděje umírá poslední. Je to o tom dát gól, pak druhý a to se nám povedlo.

Jak jste bral souboj s bratrem Matějem?

Nevnímal jsem to. Sice jsme první střídání byli u sebe, dal jsem mu pár krosčeků, abych mu ukázal, ať si dává pozor, ale bylo to v pohodě. Ale neřešil jsem, kdo tam zrovna je. Prostě to vyšlo na bráchu.

Vaše máma prý říkala, že si hlavně přeje, ať se neperete?

Jo, psala mi, bráchovi taky, ale neměli jsme to v úmyslu.  Uvidíme, jak bude výsledek snášet, ale to se musíte zeptat jeho. On má sice asistenci, ale tři body bereme my, to je hlavní.

Zbytečně jsme ztratili body. Měli štěstí, řekl Matěj Stránský

Zatímco jeho mladší bratr Šimon slavil, on zasmušilý odpovídal na dotazy novinářů. „Dneska si s bráchou asi nenapíšeme, nemám na to náladu,“ přiznal po utkání Matěj Stránský, který zřejmě poprvé musel skousnout prohru od sourozence.

„Všechno je jednou poprvé. Druhá třetina nebyla úplně ideální, ve třetí jsme začali hrát dobře a nevím. Udělali jsme zbytečné chyby a dali jim zbytečné góly. Šedesát minut jsme dřeli a nechali si to takhle vzít. To mrzí,“ řekl šestadvacetiletý útočník.

Rodina fandila oběma sourozencům. Zároveň splnili přání maminky, aby se neporvali. „Neprali bychom se, kdyby to nebylo zapotřebí. Přejeme si, odehráli v rámci možností férově,“ uvedl.

„Jinak fandí nám oběma. Teď vyhrály Vítkovice, ale budeme hrát ještě třikrát, tak doufám, že už se to nikdy nestane. Dneka to bolí, protože jsme zbytečně ztratili tři body. Bohužel, to se někdy v hokeji stává, musíme se vzchopit. Pozítří (ve čtvrtek) zase hrajeme těžký zápas na Spartě. Musíme rychle zapomenout a být ready,“ uzavřel Matěj Stránský. (hek)