„Bylo to nacvičené buly v obranném pásmu. Kubala (Kubalík) mi to hodil pěkně do prostoru a já jsem dával pozor na poradě, že (Štěpánek) dostává hodně gólů mezi nohy, tak jsem to tam dal,“ usmíval se 29letý hokejista s tím, že klíčovou radu týmu udělil kouč brankářů Martin Prusek.

Vstřelil jste gól po pěti měsících, že?
Trefil jsem se v prvním kole, teď podruhé. To je velká úleva. Spadl mi ze srdce velký kámen. Ale věřil jsem si. Byl jsem si jistý, že to dám mezi ty nohy, a spadlo to tam.

Zajímavé je, že vaše formace dala vítěznou branku také ve středu v Brně…
Takhle chce přispívat každý. Nám se to povedlo dvakrát během tří zápasů. Naše práce je ale spíše ta černá. Tedy hlavně dohrávat, napadat a brát síly soupeřům. Sem tam nějaký gól je určitě plus.

Jak těžké bylo jít do duelu po porážce s Pardubicemi?
To byl nejtěžší zápas, co jsem tady hrál. Pardubice chtěly víc, bohužel. Šly po nás. Věřili jsme, že nás sráží oslabení, ale těch bylo dneska málo, a že když budeme hrát celý zápas pět na pět, tak jsme určitě lepší. Na konci už to bylo těžké, když vedete o gól a zbývá pět minut. Bylo tam oslabení, pak hráli v šesti, ale udrželi jsme to. Musíme vyhrávat, protože ostatní se dotahují, bodují taky.