LIBUŠÍN
Objekt pojmenovaný k poctě kněžny Libuše slovenského architekta Dušana Jurkoviče byl postaven v roce 1898 a rok nato otevřen. Interiér zdobily fresky a sgrafita podle návrhů Mikoláše Alše. Libušín prošel s blízkým hotelem Maměnkou od roku 1995 rekonstrukcí. Jeho oprava stála 25 milionů korun.

„Mrzí nás, co se s tak krásnou a historickou budovou stalo. Také proto jsme letošní pátý ročník výstupu na Pustevny pojali v duchu podpory Libušína," řekl mluvčí vítkovického klubu Zdeněk Janiurek s tím, že výšlap začíná v sobotu v 9 hodin ráno u hotelu Ráztoka v Trojanovicích.

Finanční částku určenou na obnovu chaty Libušín mohou hráči i fanoušci odevzdat přímo na Pustevnách do kasičky Valašského muzea v přírodě. Navíc firma, která obléká vítkovické hokejisty, připravila ve spolupráci s fanshopem speciální edici triček s logem klubu. Část výtěžku z jejich prodeje poputuje na konto obnovy památky nevyčíslitelné hodnoty. „Bude to dlouhodobější kampaň, nejen pro tento jeden den. Budeme se snažit vybrat co nejvíce prostředků. Věříme, že naši fandové k tomu v tomto směru také přistoupí, že jde o podporu dědictví našich předků a symbolu Beskyd, a budou hojně kupovat trička s povedeným logem," podotkl Janiurek.

K samotnému výstupu s hráči a následnému programu řekl: „V cíli výšlapu kolibě Valaška proběhne také improvizovaná autogramiáda. V tomto směru ale prosíme všechny fanoušky o trpělivost, vstřícnost a pochopení. Koliba Valaška nenabízí tak velké prostory jako Libušín, a tudíž se do ní nevejde tolik hostů," dodal Zdeněk Janiurek.