Ostrava – Smutný byl po úterním debaklu 1:6 na ledě Vítkovic v rámci 3. kola hokejové extraligy útočník Sparty Petr Vrána. Pražané nenavázali v Ostravě na první dvě výhry v sezoně a během daleké cesty domů měli o čem přemýšlet.

Jak hodnotíte zápas ve Vítkovicích?

Nevyšlo nám vůbec nic. S hokejem to nemělo nic společného. Po prvních dvou vyhraných zápasech jsme si řekli, že bude hlavně třeba hrát zodpovědně dozadu. Nesplnili jsme vůbec nic, co jsme si řekli. Nejen dozadu, ale i dopředu. Postupně jsme je nechali hrát hokej, dělali si s námi, co chtěli.

V čem byl podle vás největší problém?

Na dlouhou cestu se vymlouvat nemůžeme. Absolutně jsme zápas nezachytili. Vítkovice od začátku zodpovědně bránily, klidně i ve čtyřech, pěti. A na přesilovkách jsme se neprosadili. Dozadu jsme prostě nehráli zodpovědně. Takové zápasy se občas musí uhrát na gól vzadu, a ne předvést tohle.

Může vám tahle facka pomoct?

Někdy vám pomůže, někdy ne. Musíme si uvědomit, že nebudeme každého přehrávat, vyhrávat zápasy jednoduše. Viděli jsme, že se stačí jen pár chvil nesoustředit a je po zápase. Snad se z toho poučíme. Loni jsme prohráli s Vítkovicemi všechny čtyři zápasy, teď další, asi na ně neumíme.