Jde se do finiše. Základní část hokejové extraligy čekají v tomto týdnu poslední dvě kola - hraje se dnes a v pátek. O vítězi Prezidentského poháru je po neděli jasno, Liberec už z čela tabulky nikdo nesesadí. I dalších sedm týmů má jistou účast ve vyřazovacích bojích, i když některé neznámé je třeba ještě dořešit. Mezi šestou Olomoucí a sedmým Chomutovem je rozdíl jediného bodu ze šestého místa se přitom jde přímo do čtvrtfinále, sedmý celek už musí do předkola play-off. Ještě napínavější to je ale kolem desáté příčky…

„Máme to ve vlastních rukou," zní z kabiny brněnské Komety, která v neděli vydřela vítězství 4:3 po samostatných nájezdech nad Mladou Boleslaví. Právě Kometa nyní drží desáté místo, to poslední postupové. Před dnešními zápasy měli Brňané na kontě 67 bodů stejně jako devátý Třinec, s Oceláři však mají lepší zápasovou bilanci. Dva body za touhle dvojkou se snaží o drtivý finiš jedenácté Vítkovice. Někomu z trojice zůstanou jen oči pro pláč. Jaké řešení nabídne tahle zapeklitá tajenka?

Pokud Kometa dnes večer uspěje v Pardubicích a Třinec s Vítkovicemi zaváhají, můžou v Brně začít slavit.

„Věřím, že to urveme," řekl útočník Rastislav Špirko. Vítkovičtí si ale v neděli s přehledem poradili s Olomoucí a boj o předkolo rozhodně nevzdávají. Mají to ale těžké dnes se doma utkají s Libercem. Bílí Tygři sice už vlastně nemají o co hrát, určitě ale nepřijedou jen na pouťák.

„Věříme, že nás opět podpoří plná hala, jako v zápase s Olomoucí, kdy nám vysoká návštěva a bouřlivá atmosféra až málem vyrazila dech," dodal Petr před ostravským zápasem o všechno.

A co Třinec? Bohatý slezský klub byl před sezonou pokládán za hlavního favorita na titul, základní část ale přinesla velké rozčarování. Loňský finalista se dnes v televizním zápase představí v Mladé Boleslavi, v pátek končí doma s Olomoucí. „Ještě máme dva zápasy a uděláme všechno pro to, abychom je vyhráli," uzavřel útočník Ocelářů Vladimír Dravecký.

Mladá Boleslav - Třinec.Vítkovice - Liberec.